Засідання 22 листопада 2000 року

В засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

МАЛИ МІРКУВАННЯ щодо позиції Української Православної Церкви з питання про шляхи подолання розколу в Українському Православ”ї.

УХВАЛИЛИ: звернутись до вірних чад Української Православної Церкви та всіх православних в Україні з заявою єпископату.

В засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви піл головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Онуфрія, Архієпископа Чернівецького і Буковинського про призначення настоятельницею жіночого монастиря Боянської ікони Божої Матері в с.Бояни Чернівецької єпархії монахиню Серафиму (Заєць).

УХВАЛИЛИ: в зв”язку з кончиною настоятельниці жіночого монастиря Боянської ікони Божої Матері в с.Бояни Чернівецької єпархії ігумен; Херувими (Молештяну) настоятельницею цієї обителі призначити монахиню Серафиму (Заєць), з возведениям її в сан ігуменії та возложениям наперсного хреста за посадою.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Лазаря, Архієпископа Сімферопольського і Кримського про відкриття Свято-Георгіївського Катерлезьського жіночого монастиря Сімферопольської єпархії та про призначення старшою сестрою цього монастиря Олександри Ляшко, з подальшим постригом в чернецтво.

УХВАЛИЛИ: 1. Благословити відкриття Свято-Георгіївського Катерлезьського жіночого монастиря Сімферопольської єпархії.

2. Старшою сестрою Свято-Георгіївського Катерлезьського жіночого монастиря призначити Олександру Ляшко, з подальшим постригом її в чернецтво.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іоанна, Спископа Хустського і Виноградівського про відкриття Свято-Симеонівського чоловічого монастиря в м.Виноградів Закарпатської області.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття Свято-Симеонівського чоловічого монастиря в м.Виноградів Закарпатської області.

В засіданні Священного Синоду Української Православної Церквипід головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Агапіта, Спископа Мукачівського і Ужгородського про закріплення Воловецького району Хустської єпархії Закарпатської області за Мукачівською єпархією Закарпатської області.

УХВАЛИЛИ: з причини територіальної віддаленості від м.Хуст Закарпатської області, благословити закріпити Воловецький район, що належить Хустській єпархії, за Мукачівською єпархією Закарпатської області.

В засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви пі головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всі’ України –

СЛУХАЛИ: рапорт намісника Свято-Введенськогочоловічог монастиря м.Києва архімандрита Даміана (Давидова) про відкриття чоловічог монастиря на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні в с.Томашівк Фастівського району Київської області та про призначення старшим брато цього монастиря ігумена Вассіана (Кучерук)

УХВАЛИЛИ: благословитивідкриття чоловічого монастиря на чест Положення Ризи Божої Матері у Влахерні в с.Томашівка Фастівського район Київської області

2. Старшим братом цього монастиря призначити ігумена Вассіан (Кучерук)

ЖУ Ρ Η А Л № 23

СЛУХАЛИ: рапорт намісника Свято-Іонінського чоловічого монастиря м.Києва архімандрита Іони про день святкування ікони Божої Матері “Звіринецька”.

УХВАЛИЛИ: благословити святкування ікони Божої Матері “Звіринецька” 13 (26) жовтня.

Взаседании Священного Синода УкраинскойПравославной Церкви под председательством Блаженнейшего ВЛАДИМИРА, Митрополита Киевского и всея Украины –

ИМЕЛИ СУЖДЕНИЕ: О викариях Киевской Митрополии Украинской Православной Церкви.

ПОСТАНОВИЛИ: Епископом Почаевским, викарием Киевской Митрополии быть наместнику ставропигиальной Свято- Успенской Почаевской Лавры архимандриту ВЛАДИМИРУ (Мороз).

Епископскую хиротонию совершить в богоспасаемом граде Киеве, о чем послать соответствующий Указ.

ИМЕЛИ СУЖДЕНИЕ: О викариях Киевской Митрополии Украинской Православной Церкви.

ПОСТАНОВИЛИ: Епископом Васильковским, викарием Киевской Митрополии быть наместнику ставропигиальной Глинской Рождества Пресвятой Богородицы Пустыни архимандриту ПАНТЕЛЕЙМОНУ (Бащук).

В засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і в України –

МАЛИ СУДЖЕННЯ про виклик Преосвященних для участі Священному Синоді на зимовій сесії 2000-2001 pp.

УХВАЛИЛИ: для участі в зимовій сесії Синоду 2000-2001 Викликати наступних Преосвящених:

1. Архієпископа       Херсонського і Таврійського Іонафана
  2. Архієпископа       Рівненського і Острозького Варфоломія