Засідання 26 липня 2000 року

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Феодора, єпископа Кам’янець- Подільського і Городокського про позбавлення сану забороненого у священнослужінні клірика Кам’янець-Подільської єпархії протоієрея Феодора Михайловича Либа.

Довідка: Протоієрей ФеодорЛиба за вихід із Української Православної Церкви, порушення священницької присяги, вчинення розколу у Чемировецькому районі Хмельницької області\ непокору правлячому архієрею, згідно 31-го Апостольського правила Преосвященним Феодором, єпископом кам’янець-Подільським і Городокським17 листопада 1997р. був заборонений у священнослужінні. Але прот. ФеодорЛиба, всупереч Указу архієрея, продовжував свщяеннодіяти та втягував у розкол інших.

УХВАЛИЛИ: затвердити Указ Преосвященного Феодора, єпископа Кам’янець-Подільського іГородокського про позбавлення сану забороненого у священнослужінні клірика Кам’янець-Подільської єпархії протоієрея Феодора Михайловича Либа.

СЛУХАЛИ: лист з запрошенням представителя від Української Православної Церкви на Всесвітній саміт, що проводить ООН в період з 28по 31 серпня 2000 року в Нью-Йорку.

УХВАЛИЛИ: для участі в Міжнародному саміті направити Преосвященного Макарія, архієпископа Вінницького і Могільов-Подільського.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Макарія, Архієпископа Вінницького і Могильов-Подільського, про відкриття чоловічого монастиря на честь Усікновіння глави Іоанна Предтечі в с.Лядова, Могильов-Подільського району, Вінницької області та про призначення намісником ігумена Антонія (Нетребіна).

1. Благословити відкриття чоловічого монастиря на честь Усікновіння глави Іоанна Предтечі в с.Лядова, Могильов-Подільського району, Вінницької області;

2. Призначити намісником чоловічого монастиря на честь Усікновіння глави Іоанна Предтечі в с.Лядова, Могильов-Подільського району, Вінницької області.

МАЛИ СУДЖЕННЯ про заміщення вдовствуючої Мукачівської єпархії.

1. Єпископом Мукачівським і Ужгородським призначити Преосвященного Агапіта, єпископа Хустського і Виноградівського, звільнивши його від управління Хустською єпархією;

1. Єпископом Хустським і Виноградівським призначити Преосвященного Іоанна, єпископа Переяслав-Хмельницького, вікарія Київської Митрополії.
  2. Єпископом Переяслав-Хмельницьким бути архімандриту Митрофану (Юрчуку), проректору Київської Духовної Академії і Семінарії. Хіротонію во єпископа звершити в місті Києві.
  3. Звільнити Преосвященного Іонафана, архієпископа Херсонського і Таврійського від управління справами Української Православної Церкви, висловивши йому подяку за понесені труди.
  4. Керуючим справами Української Православної Церкви призначити Преосвященного Митрофана, єпископа Переяслав-Хмельницького, вікарія Київської Митрополії.

Про що послати відповідні Укази.

† Володимир, Митрополит Київський і всієї України

† Онуфрій, архієпископ Чернівецький і Буковинський