Засідання 25 вересня 2013 року

 Ж У Р Н А Л  №57

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Інформацію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про святкування, що відбулися в місті Києві з нагоди ювілею 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

Довідка:

У 2013 році відбулося святкування на загальноцерковному та державному рівні ювілею 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 15 березня 2013 року (журнал №20) було створено Організаційний комітет по святкуванню визначної події та затверджено план урочистих заходів.

24 липня, в рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Чин малого освячення нижнього храму на честь святого апостола Андрія Первозванного та рівноапостольного князя Володимира Кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового та очолив у Свято-Андріє-Володимирському храмі першу Божественну літургію.

25 липня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулося відкриття виставки «X століть Православ’я. Історія Русі в ликах її святих. Від Київської Русі до наших днів. Святі, їхні ікони, історії, долі».

26 липня в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відкрилася Всеукраїнська мистецька виставка «Велике і Величне». У її відкритті взяли участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, єпископат Української Православної Церкви та духовенство столиці.

Того ж дня у Національному палаці мистецтв «Україна» відбулася Урочиста Академія та святковий концерт, присвячені 1025-річчю Хрещення Київської Русі. Участь у Академії взяв Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир разом з ієрархами та духовенством Української Православної Церкви.

На святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі до Києва прибули Предстоятелі Помісних Православних Церков: Блаженніший Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ, Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II, Святіший Патріарх Сербський Іриней, Святіший Патріарх Болгарський Неофіт, Блаженніший Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом II, Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава та Блаженніший Митрополит всієї Америки і Канади Тихон, а також представники Помісних Церков: митрополит Гальський Еммануїл, голова делегації Константинопольського Патріархату; митрополит Мексики, Центральної Америки, Карибів та Венесуели Антоній, голова делегації Антіохійського Патріархату; митрополит Західноєвропейський Іосиф, голова делегації Румунської Православної Церкви; митрополит Филипський, Неапольский і Фасоський Прокопій, голова делегації Елладської Православної Церкви; митрополит Корчинський Іоанн, голова делегації Албанської Православної Церкви; архієпископ Прешовський Ростислав, голова делегації Православної Церкви Чеських земель і Словаччини. Також до України був доставлений Хрест святого апостола Андрія Первозванного, що прибув з Греції.

27 липня відбувся молебень на Володимирській гірці, який відслужили Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. За богослужінням молились Глави та представники Помісних Православних Церков, єпископат та духовенство Української Православної Церкви, а також Президент України Віктор Янукович, Президент Російської Федерації Володимир Путін, Президент Республіки Молдова Ніколає Тімофті, Президент Республіки Сербія Томіслав Ніколіч, представники державної влади України, представники делегацій держав-учасниць ювілейних заходів.

Того ж дня у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир зустрівся з Президентом України Віктором Януковичем та Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. На зустрічах були присутні Предстоятелі та представники Помісних Православних Церков, члени Священного Синоду УПЦ, Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко та Надзвичайний і Повноважний посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов. Під час спілкування з Президентом Російської Федерації Володимир Путін вручив Предстоятелю Української Православної Церкви та ієрархам УПЦ державні нагороди Російської Федерації.

Увечері на соборній площі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври було відслужено Всенічне бдіння. Святкову утреню звершив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил у співслужінні собору архієреїв з України, Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова.

Після закінчення богослужіння в рамках урочистостей на Майдані Незалежності відбувся святковий концерт, організований Міжнародною громадською організацією «День Хрещення Русі».

28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Предстоятелі та ієрархи Помісних Православних Церков звершили Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Після богослужіння в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відбувся урочистий прийом від імені Предстоятеля Української Православної Церкви.

Того ж дня Глави та представники Помісних Православних Церков відбули до Мінська, де святкові заходи з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі продовжилися.

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома.

2. Піднести молитовну подяку Господу Богу за Його безмежні милості і щедроти, які Він проявляє до Своєї Святої Церкви.

3. Висловити подяку Його Святості, Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу за особисту участь у святкуваннях, духовну підтримку багатомільйонної пастви Української Православної Церкви та за запрошення на святкування Предстоятелів Помісних Православних Церков.

4. Направити подячні листи Президенту України Віктору Януковичу, Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, Міністру внутрішніх справ України Віталію Захарченку, Міністру культури України Леоніду Новохатьку, Голові Київської міської державної адміністрації Олександру Попову, Генеральному директору Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Наталії Заболотній за сприяння та допомогу в організації урочистих заходів.

5. Подякувати членам Організаційного комітету за здійснену роботу по організації та проведенню святкувань.

Ж У Р Н А Л  №58

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Інформацію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про розподіл Київської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Утворити Бориспільську єпархію, виділивши її зі складу Київської єпархії.

2. До складу Бориспільської єпархії віднести Баришівський, Бориспільський, Броварський, Вишгородський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький та Яготинський райони Київської області.

3. В складі Київської єпархії залишити місто Київ, Васильківський, Бородянський, Іванківський, Києво-Святошинський, Макарівський, Обухівський, Поліський та Фастівський райони Київської області.

4. Єпархіальному архієрею Бориспільської єпархії мати титул «Бориспільський і Броварський».

5. Керуючим Бориспільською єпархією призначити Преосвященного митрополита Бориспільського Антонія, звільнивши його з посади вікарія Київської Митрополії.

6. Преосвященному єпископу Феодосію (Снігірьову), вікарію Київської Митрополії мати титул «Боярський».

Про що надіслати відповідні Укази.

Ж У Р Н А Л  №59

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря про відкриття чоловічого монастиря на честь преподобного Лазаря Муромського Сімферопольської єпархії Української Православної Церкви (с. Скалисте Бахчисарайського району Автономної Республіки Крим).

УХВАЛИЛИ:

1. Благословити відкриття чоловічого монастиря на честь преподобного Лазаря Муромського Сімферопольської єпархії Української Православної Церкви (с. Скалисте Бахчисарайського району Автономної Республіки Крим).

2. Благословити реєстрацію Статуту чоловічого монастиря на честь преподобного Лазаря Муромського Сімферопольської єпархії Української Православної Церкви.

Ж У Р Н А Л  №60

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона про позбавлення священного сану забороненого у священнослужінні клірика Донецької єпархії протоієрея Олександра Юршевського.

На підставі 58 правила святих апостолів –

УХВАЛИЛИ:

Позбавити священного сану забороненого у священнослужінні клірика Донецької єпархії протоієрея Олександра Юршевського.

Ж У Р Н А Л  №61

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного єпископа Бердянського і Приморського Єфрема про позбавлення священного сану забороненого у священнослужінні клірика Бердянської єпархії протоієрея Олега Николаєва.

На підставі 27, 55 правил святих апостолів, 18 правила IV Вселенського Собору, 34 та 80 правил VI Вселенського Собору, а також 120 правила Номоканону –

УХВАЛИЛИ:

Позбавити священного сану забороненого у священнослужінні клірика Бердянської єпархії протоієрея Олега Николаєва.

Ж У Р Н А Л  №62

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного єпископа Бердянського і Приморського Єфрема про позбавлення священного сану забороненого у священнослужінні заштатного клірика Бердянської єпархії протоієрея Сергія Бегашова.

На підставі 55, 72 правил святих апостолів, 18 правила IV Вселенського Собору, 2 та 34 правил VI Вселенського Собору, а також 1 правила свт. Василія Великого

УХВАЛИЛИ:

Позбавити священного сану забороненого у священнослужінні заштатного клірика Бердянської єпархії протоієрея Сергія Бегашова.

Ж У Р Н А Л  №63

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного єпископа Конотопського і Глухівського Романа про відкриття жіночого монастиря на честь священномученика Харлампія Конотопської єпархії Української Православної Церкви (с. Гамаліївка Шосткинського району Сумської області).

УХВАЛИЛИ:

1. Благословити відкриття жіночого монастиря на честь священномученика Харлампія Конотопської єпархії Української Православної Церкви (с. Гамаліївка Шосткинського району Сумської області).

2. Благословити реєстрацію Статуту жіночого монастиря на честь священномученика Харлампія Конотопської єпархії Української Православної Церкви.

Ж У Р Н А Л  №64

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного митрополита Бориспільського Антонія, ректора Київської духовної академії і семінарії про відкриття при Київській духовній академії з 2013/2014 навчального року магістратури з денною та заочною формами навчання на виконання Концепції вищої духовної освіти Української Православної Церкви.

Довідка:

15 березня 2013 року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (журнал №24) була затверджена Концепція вищої духовної освіти Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ:

Відкрити при Київській духовній академії з 2013/2014 навчального року магістратуру з денною та заочною формами навчання.

Ж У Р Н А Л  №65

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного митрополита Волинського і Луцького Ніфонта про призначення на посаду настоятельки Свято-Троїцького жіночого монастиря Волинської єпархії Української Православної Церкви (с. Старосілля Маневицького району Волинської області) монахині Софії (Лівик) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

УХВАЛИЛИ:

Призначити на посаду настоятельки Свято-Троїцького жіночого монастиря Волинської єпархії Української Православної Церкви (с. Старосілля Маневицького району Волинської області) монахиню Софію (Лівик) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Ж У Р Н А Л  №66

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного архієпископа Балтського і Ананьївського Алексія про призначення на посаду намісника (ігумена) Свято-Покровського Феодосіївського чоловічого монастиря Балтської єпархії Української Православної Церкви (м. Балта Одеської області) архімандрита Андроника (Христофора).

УХВАЛИЛИ:

Призначити на посаду намісника (ігумена) Свято-Покровського Феодосіївського чоловічого монастиря Балтської єпархії Української Православної Церкви (м. Балта Одеської області) архімандрита Андроника (Христофора).

Ж У Р Н А Л  №67

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного архієпископа Запорізького і Мелітопольського Луки про призначення на посаду настоятельки Свято-Миколаївського жіночого монастиря Запорізької єпархії Української Православної Церкви (м. Запоріжжя) монахині Клеопатри (Музичка) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

УХВАЛИЛИ:

Призначити на посаду настоятельки Свято-Миколаївського жіночого монастиря Запорізької єпархії Української Православної Церкви (м. Запоріжжя) монахиню Клеопатру (Музичка) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Ж У Р Н А Л  №68

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного архієпископа Ізюмського і Куп’янського Єлисея про призначення на посаду настоятельки Свято-Борисо-Глібського жіночого монастиря Ізюмської єпархії Української Православної Церкви (с. Водяне Зміївського району Харківської області) монахині Ангеліни (Нечаєвої) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

УХВАЛИЛИ:

Призначити на посаду настоятельки Свято-Борисо-Глібського жіночого монастиря Ізюмської єпархії Української Православної Церкви (с. Водяне Зміївського району Харківської області) монахиню Ангеліну (Нечаєву) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Ж У Р Н А Л  №69

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного архієпископа Херсонського і Таврійського Іоанна про відкриття Свято-Миколаївського скиту Благовіщенського жіночого монастиря Херсонської єпархії Української Православної Церкви на місці Свято-Миколаївської парафії (с. Радгоспне Скадовського району Херсонської області).

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття Свято-Миколаївського скиту Благовіщенського жіночого монастиря Херсонської єпархії Української Православної Церкви на місці Свято-Миколаївської парафії (с. Радгоспне Скадовського району Херсонської області).

Ж У Р Н А Л  №70

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Інформацію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про утворення Роменської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Утворити Роменську єпархію, виділивши її зі складу Сумської та Конотопської єпархій.

2. До складу Роменської єпархії віднести Буринський, Липоводолинський, Недригайлівський та Роменський райони Сумської області.

3. Єпархіальному архієрею Роменської єпархії мати титул «Роменський і Буринський».

4. Керуючим Роменською єпархією призначити Преосвященного єпископа Ямпільського Іосифа, звільнивши його з посади вікарія Конотопської єпархії.

5. В складі Сумської єпархії залишити Білопільський, Великописарівський, Краснопільський, Лебединський, Охтирський, Сумський і Тростянецький райони Сумської області.

6. Єпархіальному архієрею Сумської єпархії і надалі іменуватися «Сумський і Охтирський».

7. В складі Конотопської єпархії залишити Глухівський, Конотопський, Кролевецький, Путивльський, Середино-Будський, Шосткинський і Ямпільський райони Сумської області.

8. Єпархіальному архієрею Конотопської єпархії і надалі іменуватися «Конотопський і Глухівський».

Про що надіслати відповідні Укази.

Ж У Р Н А Л  №71

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

МАЛИ МІРКУВАННЯ про виклик Преосвященних для присутності в Священному Синоді.

УХВАЛИЛИ:

Для участі в наступних засіданнях Священного Синоду викликати Преосвященних:

1.            митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея;

2.            архієпископа Білоцерківського і Богуславського Августина;

3.            архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа.

Ж У Р Н А Л  №72

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира –

СЛУХАЛИ:

Рапорт Преосвященного митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела про призначення вікарного єпископа Одеської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Єпископом Южненським, вікарієм Одеської єпархії бути архімандриту Діодору (Васильчуку), клірику Одеської єпархії.

2. Місце наречення і хіротонії архімандрита Діодора (Васильчука) в єпископа залишити на розсуд Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Про що надіслати відповідний Указ.

+ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

Члени Священного Синоду:

+АГАФАНГЕЛ, МИТРОПОЛИТ ОДЕСЬКИЙ І ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ

+ЛАЗАР, МИТРОПОЛИТ СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ

+ОНУФРІЙ, МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ

+ІЛАРІОН, МИТРОПОЛИТ ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ

+ПАВЕЛ, МИТРОПОЛИТ ВИШГОРОДСЬКИЙ І ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ

+МАРК, АРХІЄПИСКОП ХУСТСЬКИЙ І ВИНОГРАДІВСЬКИЙ

+МИТРОФАН, АРХІЄПИСКОП ЛУГАНСЬКИЙ І АЛЧЕВСЬКИЙ

+АНАТОЛІЙ, АРХІЄПИСКОП САРНЕНСЬКИЙ І ПОЛІСЬКИЙ

+ОНУФРІЙ, АРХІЄПИСКОП ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ

+ФЕОДОР, АРХІЄПИСКОП МУКАЧІВСЬКИЙ І УЖГОРОДСЬКИЙ

+ІРИНЕЙ, ЄПИСКОП НІЖИНСЬКИЙ І ПРИЛУЦЬКИЙ

+АНТОНІЙ, МИТРОПОЛИТ БОРИСПІЛЬСЬКИЙ,

КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ УПЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *