Засідання 8 липня 2001 року

На розширеному засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України —

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Никодима, Митрополита Харківського і Богодухівського, голови Комісії по канонізації святих УПЦ, про причисления до лику місцевошанованих святих схіархімандрита Алексія (Кабалюка) (1877-1947 рр).

Розглянувши житіє, труди, подвиги та чудеса схіархімандрита Алексія (Кабалюка) та враховуючи те, що він являється великим світильником і апостолом відродження святого Православ’я на Закарпатті.

УХВАЛИЛИ: 1 .Благословити для місцевого прославлення і вшанування схіархімандрита Алексія (Кабалюка).

1. Затвердити його іконописне зображення.
  2. У хвалити представлені проект тропаря і кондака преподобному Алексію, Карпаторуському, сповіднику.
  3. Пам’ять преподобного Алексія, Карпаторуського сповідника святкувати в день його блаженної кончини 19 листопада/2 грудня.
  4. Чесні останки прп.Алексія вважати святими мощами.
  5. Піднести подяку Богу, дивному у святих Своїх, що явив Свого нового молитвенника за народ Божий в лиці святих нашої землі.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Онуфрія, Митрополита Чернівецького і Буковинського, про чудотворіння від Красноїльської ікони Божої Матері, що знаходиться в храмі Різдва Іоанна Предтечі смт Красноїльськ Сторожинецького району Чернівецької єпархії

УХВАЛИЛИ: Рапорт прийняти до відома. Піднести подячні молитви до Божої Матері за знаки її милості, що Вона являє народу Божому.

На розширенному засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України —

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Василія, Архієпископа Запорізького і Мелітопольського, про встановлення дня святкування Собору новомучеників та ісповідників Запорізької єпархії, що були канонізовані на Архієрейському Соборі 2000 року:

1. Сергія (Звєрєва) Архієпископа Мелітопольського
  2. Протоієрея Михаіла Богословського
  3. Протоієрея Віктора Кіранова
  4. Ієрея Матвія Александрова

УХВАЛИЛИ: 1. День святкування Собору новомучеників та ісповідників Запорізької єпархії

1. Сергія (Звєрєва) Архієпископа Мелітопольського
  2. Протоієрея Михаіла Богословського
  3. Протоієрея Віктора Кіранова
  4. Ієрея Матвія Александрова звершувати 1/14 листопада.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Антонія, Митрополита Чернігівського і Ніжинського, про призначення настоятелем Спасо-Преображенського чоловічого монастиря м. Новгород-Сіверського Чернігівської області ієромонаха Гавриїла (Рибальченко), з возведенням його в сан ігумена.

УХВАЛИЛИ: 1. Призначити настоятелем Спасо-Преображенського чоловічого монастиря м. Новгород-Сіверського Чернігівської області ієромонаха Гавриїла (Рибальченко), з возведенням його в сан ігумена.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Анатолія, Єпископа Сарненського і Поліського, про призначення настоятелькою жіночого монастиря на честь Іверської ікони Божої Матері в урочищі “Юзефин” с. Глинне Рокитнянського району Рівненської області монахині Параскеви (Онищук) і возведения її в сан ігуменії.

УХВАЛИЛИ: 1. Призначити настоятелькою жіночого монастиря на честь Іверської ікони Божої Матері в урочищі “Юзефин” с.Глинне Рокитнянського району Рівненської області монахиню Параскеву (Онищук), з возведениям її в сан ігуменії.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Анатолія, Єпископа Сарненського і Поліського, про відкриття Свято-Покровського чоловічого монастиря в с.Хотинь Березнівського району Рівненської області.

УХВАЛИЛИ: 1. Благословити відкриття Свято-Покровського чоловічого монастиря в с.Хотинь Березнівського району Рівненської області.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Серафима, Єпископа Білоцерківського і Богуславського, про звільнення від послуху настоятеля чоловічого монастиря на честь Різдва Христового в м. Рокитне, Сухомські дачі, ігумена Андрія (Дюбу), згідно поданого ним прохання.

УХВАЛИЛИ: 1. Звільнити від послуху настоятеля чоловічого монастиря на честь Різдва Христового в м. Рокитне, Сухомські дачі, ігумена Андрія (Дюбу), згідно поданого ним прохання.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Симеона, Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського, про перенесення монастиря Різдва Іоанна Предтечі в с.Краска Ратнівського району у с. Вербка Ковельського району на місце колишнього Троїцького монастиря (XI У).

УХВАЛИЛИ: 1. Благословити перенесення монастиря Різдва Іоанна Предтечі в с. Краска Ратнівського району у с. Вербка Ковельського району на місце колишнього Троїцького монастиря (XIУ).

† Володимир, Блаженніший митрополит Київський і всієї України

† Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський