Засідання 8 березня 1994 року

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Софронія, єпископа Черкаського і Канівського про причислення до чину місцечтимих святих Даниїла Кушніра, який постраждав за святе Православ’я  на Черкасщині від рук уніатів у 1776 році.

1. Враховуючи мученицьку кончину за святе Православ’я та вшанування його пам’яті  віруючим народом, причислити Даниїла Кушніра до лику місцечтимих святих Черкаської єпархії.
  2. День пам’яті св. мученика Даниїла встановити 29 липня за старим стилем/ 2 серпня за новим стилем.
  3. Служба Святому мученику Даниїлу правити по зальному чину святих мучеників.

СЛУХАЛИ: рапорт Пресвященного Миколая, єпископа Івано-Франківського і Коломийського про причисленя до лику місцечтимих святих схимонаха Іова (Княгиницького) і ієросхимонаха Феодосія, ігумена Манявського.

1. Враховуючи подвиги, подвижницьке життя і вшанування їх православним народом, причислити до лику  місцечтимих святих Православної Церкви святих схимонаха Іова (Княгиницького) і ігумена Манявського в чині преподобних.
  2. Встановити день пам’яті святих схимонаха Іова (Княгиницького) 29 грудня за старим стилем/ 2 січня за новим стилем, та ієросхимонаха Феодосія, ігумена Манявського — 24 вересня за старим стилем/ 7 жовтня за новим стилем.
  3. Службу привити їм за чином преподобних
  4. Затвердити тексти тропаря і кондака преподобному Іову (Княгиницькому) і преподобному Феодосію, ігумену Манявському.

СЛУХАЛИ: рапорт ігумена Ахіли, виконуючого обов’язки намісника Києво-Печерської Лаври, про відкриття у Китаївській пустині Києво-Печерської Лаври богоугодного закладу по нагляду за самотнімі людьми похилого віку.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття у Китаївській пустині Свято-Успенської Лаври богоугодного закладу по нагляду за самотніми ті похилими людьми, що відповідає місії Православної Церкви та заповідям Господнім.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Ніфонта, архієпископа Волинського і Луцького від 21 лютого 1994 року про відкриття Свято-Миколаївського чоловічого монастиря.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в селі Мільці Старовижівського району Волинської єпархії.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Сергія, єпископа Тернопільського і Кременецького від 04 березня 1994 року про надання статусу семінарії Почаївському духовному училищу.

ПОСТАНОВИЛИ: Враховуючи духовне значення навчального закладу для підготовки священнослужителів Української Православної Церкви у Західній Україні, благословити Почаївському духовному училищу статус семінарії.

СЛУХАЛИ: покаянне прохання бувшого архієпископа УПЦ-КП Спиридона (в миру Олега Бабського) та бувшого єпископа УПЦ-КП Романа (в миру Олексладра Попенко) про прийняття їх в лоно Української Православної Церкви.

УХВАЛИТИ:

1. Враховуючи покаяння бувшого архієпископа УПЦ-КП Спиридона (Бабського), прийняти його в лоно Української Православної Церкви через відкрите покаяння в тому сані, в якому він був до вступу в розкол (священика).
  2. Враховуючи покаяння бувшого єпископа УПЦ-КП Романа (Попенко), прийняти його в лоно Української Православної Церкви через відкрите покаяння в стані мирянина, що він мав до вступу в розкол.
  3. Направити священика Олега Бабського та Олександра Попенко в розпорядження Керуючого Київською єпархією Української Православної Церкви.
  4. У майбутньому мати міркування про їхнє подальше служіння.
  5. Згідно з цим Опреділенням Синоду УПЦ видати їм Укази.

УХВАЛИТИ:

4. У майбутньому мати міркування про їхнє подальше служіння.
  5. Згідно з цим Опреділенням Синоду УПЦ видати їм Укази.

СЛУХАЛИ: прохання Преосвященного Софронія, єпископа Черкаського і Канівського, єпископа Августина, Львівського і Дрогобицького благословити їм балотування в депутати Верховної Ради України.

УХВАЛИЛИ: враховуючи складне положення Української Православної Церкви, вважати доцільним балотування в депутати Верховної Ради Преосвященному Софронію, єпископу Черкаському та Канівському і Преосвященному Августину, єпископу Львівському і Дрогобицькому, про що видати відповідні Укази.

МАЛИ СУДЖЕННЯ: про фінансово-господарське становище Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ: рекомендувати Преосвященним єпархій Української Православної Церкви, починаючи с поточного 1994 року, перераховувати 20% від річного загального доходу єпархій на потреби Митрополії.

(Цей журнал підписали всі правлячі архієреї Української Православної Церкви).

† Володимир, Митрополит Київський і всієї України

Члени Священного Синоду УПЦ:

† Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський
† Іриней, архієпископ Дніпропетровський і Павлоградський