Засідання 29 липня 1994 року

СЛУХАЛИ: повідомлення-рапорт Преосвященного Вісаріона, єпископа Овруцького і Коростенського про появу мироточення від ікони Божої Матері Іверської у м. Радомишлі, Овруцької єпархії.

ПОСТАНОВИЛИ: возблагодарити Всещедрого Господа Бога за проявлення Його милості.

Рахувати це чудом і встановити місцеве святкування в честь ікони Божої матері Іверської 28 березня / 10 квітня за новим стилем.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного єпископа Пантелеімона (Романовського)

ПОСТАНОВИЛИ: Преосвященному Пантелеімону (Романовському) бути єпископом Вольнянським, вікаріем Запорізької єпархії, про що видати відповідний Указ.

СЛУХАЛИ: пропозицію Блаженнішого ВОЛОДИМИРА, Митрополита Київського і всієї України про розподіл Київської єпархії на дві самостійні єпархії.

1. Створити Білоцерківську єпархію, виділивши іі зі складу Київської єпархії.
  2. До складу Білоцерківську єпархії включити наступні райони: Сквирський, Володарський, Тетіївський, Ставищанський, Білоцерківський, Таращанський, Рокитянський, Богуславський, Миронівський, Кагарликський.
  3. В складі Київської єпархії залишаються слідуючи райони: м. Київ, Обухівський, Васильківський, Фастівський, Макарівський, Бородянський, Києво-Святошинський, Іванківський, Вишгородський, Броварський, Бориспільський, Баришівський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський, Згурівський.
  4. Керуючим єпископам Білоцерківської єпархії надалі іменуватися «Білоцерківський і Богуславський».
  5. Єпископ Білоцерківським і Богуславським бути протоієрею Василю Залізницькому, клірику Київської єпархії. Після постригу його в чернецтво і возведення в сан архімандрита, наречення та хіротонію у єпископа здійснити в м. Києві.

Про що видати відповідні Укази.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Онуфрія, Архієпископа Чернівецького і Буковинського про відкриття жіночого монастиря в честь св.. праведної Анни на Аннинській горі в м. Вашківці Вижницького благочиння Чернівецької єпархії.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття жіночого монастиря св.. праведної Анни на Аннинській горі в с. Вашківці Вижницького благочиння Чернівецької єпархії.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Пітірима, Єпископа Миколаївського і Вознесенського про відкриття жіночого монастиря в с. Пелагіївка Новобугського району Миколаївської єпархії.

УХВАЛИТИ: благословити відкриття Свято-Михайлівського жіночого монастиря в с. Пелагіївка, Новобугського району Миколаївської єпархії.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іова, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського про звільнення його, за станом здоров я від керування Житомирською єпархією.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Преосвященного Іова, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського звільнити від керування Житомирською єпархією з по численням на спокій.
  2. Єпископом Житомирським і Новоград-Волинським бути архімандриту Гурію (Кузьменко), насельнику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври з тим, щоб наречення і хіротонію його на єпископа здійснити у м. Києві.

Про що надіслати відповідні Укази.

МАЛИ СУДЖЕННЯ про поділ Донецької єпархії на дві самостійні.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Створити Горлівську єпархію, виділивши іі зі складу Донецької єпархії.
  2. У склад Горлівської єпархії включити наступні райони: Слав’яногірський, Слав’янський, Краснолиманський, Дружковський, Констянтинівський, Дзержинський, Горлівський, Енакієвський, Дмитрівський, Красноармійський, Артемівський, Дебальцевський, Шахтарський.
  3. У складі Донецької єпархії залишаються наступні райони: Маріупольський, Новоазовський, Волновахський, Докучайвський, Ногродівський, Комсомольський, Амвросієвський, Торезьський, Сніжківський, Макіївський, Ясмноватський, Авдіївський, Селідовський, Красногоровський.
  4. Керуючим Преосвященним Горлівської єпархії надалі іменуватися «Горлівський і Слав’янський».
  5. Керуючим Преосвященним Донецької єпархії надалі іменуватися «Донецьким і Маріупольським».
  6. Єпископом Горлівським і Слав’янським призначити перебуваю чого на покої Преосвященного єпископа Аліпія (Погребняк).

Про що видати відповідні Укази.

МАЛИ СУДЖЕННЯ про поділ Донецької єпархії на дві самостійні.

ПОСТАНОВИЛИ:

1. Створити Горлівську єпархію, виділивши іі зі складу Донецької єпархії.
  2. У склад Горлівської єпархії включити наступні райони: Слав’яногірський, Слов’янський, Краснолиманський, Дружковський, Констянтинівський, Дзержинський, Горлівський, Енакієвський, Дмитрівський, Красноармійський, Артемівський, Дебальцевський, Шахтарський.

Про що видати відповідні Укази.

МАЛИ СУДЖЕННЯ про поділ Мукачівської єпархії на дві самостійні.

1. Створити Хустську єпархію, виділивши іі зі складу Мукачівської єпархії.
  2. В складі Хустської єпархії включити наступні райони: Рахівський, Тячівський, Хустський, Виноградівський, Воловецький, Міжгірський.
  3. В складі Мукачівської єпархії залишаються наступні райони: Ужгородський, Перечинський, Великоберезнянський, Мукачівський, Свалявський, Береговський та Іршавський.
  4. Правлячим Преосвященним Хустської єпархії надалі іменуватися «Хустський і Виноградівський».
  5. Єпископом Хустським і Виноградівським бути архімандриту Мефодію (Петровцій), клірику Мукачівської єпархії з тим, щоб наречення і хіротонію єпископа здійснити у м. Києві.

† Володимир, Митрополит Київський і всієї України

Члени Священного Синоду УПЦ:

† Іриней, архієпископ Дніпропетровський і Криворізький
† Іоанникій, архієпископ Луганський і Старобельський