ЗВЕРНЕННЯ Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України Петра Олексійовича Порошенка та Прем’єр-міністра України Арсенія Петровича Яценюка з приводу пільг на природний газ для релігійних організацій

ЗВЕРНЕННЯ
Священного Синоду Української Православної Церкви
до Президента України Петра Олексійовича Порошенка
та Прем’єр-міністра України Арсенія Петровича Яценюка
з приводу пільг на природний газ для релігійних організацій

Вельмишановний Петре Олексійовичу!
Шановний Арсенію Петровичу!

25 березня 2014 року Кабінет Міністрів України Постановою №81 скасував пільги для релігійних організацій, якими були визначені тарифи як для населення при оплаті послуг з постачання природного газу, теплової енергії, централізованого опалення, гарячої води, водопостачання та водовідведення. Таким рішенням релігійні організації були поставленні на один рівень із промисловими споживачами.

Завдяки численним проханням і зверненням, Кабінет Міністрів України Постановою №198 від 21 травня 2014 р. «Про ціни на природний газ, теплову енергію та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для потреб релігійних організацій» встановив з 1 липня 2014 року пільги на природний газ для релігійних організацій у розмірі 50% від граничного (максимального) рівня ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам та іншим суб’єктам господарювання.

Але протягом п’яти місяців розмір граничного (максимального) рівня ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання збільшився із 4724 грн. до 5900 грн. за 1000 м3 (не враховуючи ПДВ, цільової надбавки і поточних витрат), та суттєво вплинув на ціну за природний газ для релігійних організацій.

Відповідно до законодавства України, релігійні організації мають неприбутковий статус і здійснюють свою діяльність за рахунок добровільних пожертв вірян. Тому, на сьогодні встановлення ціни за природний газ для релігійних організацій у прив’язці до граничного (максимального) рівня ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам та іншим суб’єктам господарювання, ставить релігійні організації у скрутне матеріально-економічне становище, особливо парафії, які знаходяться у сільській місцевості.

Необхідно зазначити, що релігійні організації користуються житлово-комунальними послугами виключно для звершення своєї статутної діяльності, яка не має на меті отримання прибутку. А таке положення речей нівелює неприбутковий статус релігійних організацій та ускладнює звершення ними соціальної місії у суспільстві.

У зв’язку з цим, враховуючи вищевикладене, від імені Української Православної Церкви просимо Вашого сприяння у встановленні тарифу на природний газ для релігійних організацій на рівні диференційованих цін на природний газ, що використовується для потреб населення.

Від імені членів Священного Синоду Української Православної Церкви,
з повагою та надією на розуміння нашої позиції

+ОНУФРІЙ,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *