Засідання 28 грудня 2004 року

СЛУХАЛИ: інформацію Предстоятеля Української Православної Церкви Його Блаженства Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, щодо ситуації у країні під час проведення виборів Президента України.

УХВАЛИЛИ: схвалити позицію Предстоятеля УПЦ, яка міститься у офіційних зверненнях до народу України, та висловив впевненість, що в нових політичних реаліях сьогодення Українська Православна Церква буде продовжувати своє спасительне служіння на благо народу України та української держави. Доручити Предстоятелю УПЦ, після оприлюднення офіційних результатів виборів Президента України, звернутися до новообраного Президента України з вітанням та посланням.

СЛУХАЛИ: пропозицію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України щодо створення Місії «Духовне просвітництво» Української Православної Церкви та затвердження представленого проекту Статуту Місії.

1. Благословити створення Місії «Духовне просвітництво»;
  2. Затвердити представлений проект Статуту Місії «Духовне просвітництво»;
  3. Головою Місії «Духовне просвітництво» призначити архімандрита І л арія (Шишковського).

В засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви пі, головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України —

СЛУХАЛИ: інформацію Керуючого справами УПЦ Преосвященного Митрофана, архієпископа Переяслав-Хмельницького щодо святкування  наступному 2005-му році 70-літнього Ювілею Предстоятеля Української Православної Церкви Його Блаженства, Блаженнішого Володимира Митрополита Київського і всієї України.

1. Для організації проведення урочистих заходів з нагоди 70-літнього Ювілею Предстоятеля Української Православної Церкви Його Блаженства Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України створити комісію;
  2. Затвердити склад комісії:

1)  Преосвященний Митрофан, архієпископ Переяслав- Хмельницький, Керуючий справами УПЦ – голова;

2)  Преосвященний Павел, архієпископ Вишгородський, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври – заступник голови;

3)  Протоієрей Віталій Косовський, Секретар Київської Митрополії;

4)  Архімандрит Іоасаф (Губень), викладач КДА;

5)  Ігуменя Стефана (Бандура), настоятелька ставропігійного Свято-Успенського Святогорського Зимненського жіночого монастиря;

6)  Ігуменя Серафима (Шевчик), настоятелька Свято-Архангело- Михайлівського жіночого монастиря м. Одеси.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іларіона, митрополита Донецького і Маріупольського про звільнення з посади Намісника Свято-Василівського чоловічого монастиря Донецької єпархії архімандрита Фадея (Роженюка) згідно поданого прохання та про призначення Намісником монастиря ігумена Аліпія (Бондаренка).

1. Звільнити з посади Намісника Свято-Василівського чоловічого монастиря Донецької єпархії архімандрита Фадея (Роженюка) згідно поданого прохання;
  2. Намісником Свято-Василівського чоловічого монастиря Донецької єпархії призначити ігумена Аліпія (Бондаренка).

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Хустського і Виноградівського про звільнення архімандрита Арсенія (Павлюка) з посади Намісника Свято-Іллінського чоловічого монастиря с. Терново-Пішогора Тячівського району Закарпатської області згідно поданого прохання.

УХВАЛИЛИ: звільнити архімандрита Арсенія (Павлюка) з посади Намісника Свято-Іллінського чоловічого монастиря с. Терново-Пішогора Тячівського району Закарпатської області згідно поданого прохання.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Хустського і Виноградівського про відкриття Свято-Троїцького чоловічого монастиря у с. Вільхівці Тячівського району Закарпатської області.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття Свято-Троїцького чоловічого монастиря у с. Вільхівці Тячівського району Закарпатської області.

ЖУРНАЛ№ 39

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Хустського і Виноградівського про перетворення чоловічого монастиря «Сергієва пустинь» с. Грушево (урочище «Опчина») Тячівського району Закарпатської області в жіночий, звільнивши з посади намісника монастиря ігумена Герасима (Кудрявцева).

1. Звільнити ігумена Герасима (Кудрявцева) з посади Намісника чоловічого монастиря «Сергієва пустинь» с. Грушево (урочище «Опчина») Тячівського району Закарпатської області;
  2. Благословити перетворення чоловічого монастиря «Сергієва пустинь» с. Грушево (урочище «Опчина») Тячівського району Закарпатської області в жіночий.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іоанникія, митрополита Луганського і Старобільського про перехід Алчевського та Свердловського Духовних Училищ Луганської єпархії УПЦ на трирічний термін навчання.

УХВАЛИЛИ: Благословити перехід Алчевського та Свердловського Духовних Училищ Луганської єпархії УПЦ на трирічний термін навчання.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Хустського і Виноградівського про зміну назви Хустського Духовного Училища на Мукачівське Духовне Училище та підпорядкування його Керуючому Архієрею Мукачівської єпархії у зв’язку з переводом Духовного Училища із с. Великі Ком’яти Виноградівського району Хустської єпархії в м. Іршаву Мукачівської єпархії УПЦ.

У зв’язку із переводом Хустського Духовного Училища із с. Великі Ком’яти Виноградівського району Хустської єпархії в м. Іршаву Мукачівської єпархії –

1.Змінити назву Хустського Духовного Училища на Мукачівське Духовне Училище;

2. Підпорядкувати Мукачівське Духовне Училище Керуючому Архієрею Мукачівської єпархії УПЦ.

МАЛИ МІРКУВАННЯ про виклик Преосвященних для участі у засіданнях Священного Синоду на зимово-весняній сесії 2005 року.

УХВАЛИЛИ: для участі у засіданнях Священного Синоду на зимово-весняній сесії 2005 року викликати слідуючих Преосвященних:

1. Преосвященного Нифонта, митрополита Луцького і Волинського;
  2. Преосвященного Гурія, єпископа Житомирського і Новоград-Волинського;
  3. Преосвященного Єфрема, єпископа Криворізького і Нікопольського.

† Володимир, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України

† Анафангел, митрополит Одеський і Ізмаільський