Засідання 23 грудня 2010 року

Ж У Р Н А Л № 32

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ доповідь Керуючого справами УПЦ Преосвященного Митрофана, архієпископа Білоцерківського і Богуславського про святкування Ювілею – 75-ліття Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, що відбулись в Києві 22-23 дистопада 2010 року.

Довідка: 22-23 листопада в м.Києві відбулись святкування з нагоди 75-ліття Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви.

Для участі в святкуваннях прибули Святіший Патіарх Московський і всієї Русі Кирил, Блаженніший Архієпископ Празький, Митрополит Чеських земель та Словаччини Христофор, представники всіх Помісних Православних Церков.

22 листопада в Національній опері України ім. Т.Г.Шевченка відбулась урочиста академія та святковий концерт з нагоди Ювілею. На урочистій Академії ювіляра вітали Святійший Патріарх Кирил, Голова Верховної Ради України В.М.Литвин та від імені Священного Синоду УПЦ – Преосвященний Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський.

Святіший Патріарх нагородив Предстоятеля Української Православної Церкви орденом «Слави і честі» І-го ступеню.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вручив Митрополиту Володимиру нагороду Верховної Ради України «За особливі заслуги перед українським народом».

Від імені Священного Синоду Преосвященний митрополит Агафангел підніс ювіляру орден УПЦ святого апостола Андрія Первозванного.

23 листопада в храмі на честь святих преподобних Антонія та Феодосія Печерських (Трапезному) Києво-Печерської Лаври відбулась Божественна літургія, яку очолив Патріарх Кирил. За Божественною літургією молився Президент України В.Ф. Янукович, який по закінченні служби привітав Його Блаженство з ювілеєм та вручив державну нагороду – «Орден свободи». Після закінчення Божественної Літургії відбувся прийом, на якому були оголошені вітання Предстоятелів Помісних Православних Церков та представників державної влади. В цей же день Святійший Патріарх Кирил відбув до Москви.

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома;
2. Дякувати Його Святості, Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу та Його Блаженству, Блаженнішому Архієпископу Празькому, Митрополиту Чеських земель та Словаччини Христофору за особисту участь в святкуваннях;
3. Дякувати Предстоятелям Помісних Православних Церков за участь делегацій у святкуваннях;
4. Направити листи-подяки Президенту України В.Ф. Януковичу, Прем’єр-міністру України М.Я. Азарову, Голові Київської міської держадміністрації О.П. Попову, Міністру внутрішніх справ України А.В.Могильову за сприяння та допомогу в організації заходів.
5. Подякувати Синодальній ювілейній комісії за виконану роботу.
6. Піднести подяку Богу, Який посилав і посилає милості та Свою допомогу Його Блаженству, Блаженнішому Володимиру, Митрополиту Київському і всієї України, Предстоятелю Української Православної Церкви.

Ж У Р Н А Л № 33

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про перебування в Україні Чудотворної ікони Божої Матері «Розчулення» («Умиление») (з 22 листопада по 6 грудня 2010 р.).

Довідка: На прохання Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил благословив привезення в Україну Чудотворної ікони Божої Матері «Умиление», перед якою молився та почив у Бозі святий преподобний Серафим Саровський. Святіший Патріарх особисто супроводжував Святий образ із Москви до Києва. З 22 по 24 листопада ікона перебувала в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, з 24 листопада по 1 грудня – у храмі на честь Всіх Святих на місці будівництва Свято-Воскресенського кафедрального собору м.Києва, з 2 по 4 грудня – в м.Біла Церква, з 4 по 6 грудня – у Свято-Покровському жіночому монастирі м.Києва.

УХВАЛИЛИ:
1. Інформацію прийняти до відома;
2. Скласти подяку Його Святості, Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу за надане благословення привезти в Україну Чудотворну ікону Божої Матері «Розчулення» («Умиление»);
3. Піднести подяку Всемилостивому Господу нашому Ісусу Христу та Його Пречистій Матері за милість до нашої країни, явлену у можливості перебування в Україні Чудотворної ікони Божої Матері «Умиление».

Ж У Р Н А Л № 34

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ інформацію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира щодо святкування у 2011 році 1000-ліття Софійського собору м.Києва, історичного Кафедрального собору Київських Митрополитів.

Довідка: У 2011 році, відповідно до Указу Президента України, буде відзначатись 1000-ліття Софійського собору м.Києва, заснованого Святим рівноапостольним князем Володимиром та побудований святим Київським великим князем Ярославом Мудрим.

До Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира звернулась з листом Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Н.М. Куковальська (лист №476/01-19 від 5 листопада 2010 року), в якому вона просить надати сприяння у вирішенні питання повернення в Україну святинь, що зберігались в соборі: ікони Святителя Николая чудотворця («Миколи Мокрого») та чесних мощей Святого князя Ярослава Мудрого, які за наявною інформацією знаходяться в м.Нью-Йорку (США).

УХВАЛИЛИ:
1. Інформацію прийняти до відома.
2. Підтримати ініціативу керівництва Національного заповідника «Софія Київська» щодо повернення національних святинь ікони Святителя Николая чудотворця («Миколи Мокрого») та чесних мощей Святого князя Ярослава Мудрого в Україну.
3. Звернутись до Президента України В.Ф. Януковича та Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова з проханням надати цьому питанню державного значення та всіляко сприяти його реалізації.
4. Створити відповідну комісію:
1) Преосвященний Олександр, архієпископ Переяслав-Хмельницький, в.о. Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви – Голова комісії;
2) Ігуменя Серафима (Шевчик), Голова Місії «Церква і культура» – заступник Голови;
3) Протоієрей Георгій (Коваленко), Голова Інформаційно-просвітницького відділу;
4) Ігумен Аркадій (Демченко), співробітник Київської Митрополії;
5) Богуцький Юрій Петрович, Голова Державного комітету України у справах релігій (за згодою);
6) Решетніков Юрій Євгенович (за згодою);
7) Громова Марина Едуардівна, Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (за згодою);
8) Куковальська Неля Михайлівна, Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» (за згодою);
9) Бурега Володимир, доцент Київської Духовної Академії.
5. Комісії розробити та представити на наступне засідання Священного Синоду план заходів, пов’язаних із святкуванням 1000-літнього ювілею Софійського собору.

Ж У Р Н А Л № 35

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

МАЛИ МІРКУВАННЯ про святкування у 2011 року 450-річчя написання Пересопницького Євангелія.

Довідка: в 2008 році до 1020-річчя Хрещення Русі Українська Православна Церква ініціювала та втілила в життя факсимільне видання Пересопницького Євангелія.

Презентації факсимільного видання Пересопницького Євангелія відбулися у ряді країни світу, а саме: у Великобританії, Канаді, США, Ізраїлі, Польщі та Іспанії.

Пожертвування, отримані від реалізації видання Пересопницького Євангелія йдуть на будівництво Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового м.Києва.

УХВАЛИЛИ:

1. Піднести подяку Милосердному Богу за успішну реалізацію проекту факсимільного видання Пересопницького Євангелія;

2. Синодальному відділу УПЦ «Церква і культура» підготувати план заходів по святкуванню ювілею Пересопницького Євангелія у 2011 році.

Ж У Р Н А Л № 36

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про впровадження Ордену Української Православної Церкви Святителя Миколая Чудотворця «За благодійництво».

УХВАЛИЛИ:

1. Благословити впровадження Ордену Української Православної Церкви Святителя Миколая Чудотворця «За благодійництво»;

2. Затвердити представлений ескіз Ордену Української Православної Церкви Святителя Миколая Чудотворця «За благодійництво».

Ж У Р Н А Л № 37

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про впровадження Ордену Української Православної Церкви Святого благовірного Київського князя Ярослава Мудрого.

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити впровадження Ордену Української Православної Церкви Святого благовірного Київського князя Ярослава Мудрого;
2. Затвердити представлений ескіз Ордену Української Православної Церкви Святого благовірного Київського князя Ярослава Мудрого.

Ж У Р Н А Л № 38

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про встановлення в Київській єпархії місцевого святкування на честь ікони Божої Матері «Услишательниця».

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити встановлення в Київській єпархії місцевого святкування на честь ікони Божої Матері «Услишательниця».
2. Святкування на честь ікони Божої Матері «Услишательниця» звершувати 22 вересня/5 жовтня.

Ж У Р Н А Л № 39

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Херсонського і Таврійського, Голови Комісії по канонізації святих УПЦ про причислення до лику місцевошанованих святих Київської єпархії ігумена Воніфатія (Виноградського) (+27. 12. 1871 р. ст.ст.).

Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса та враховуючи народне шанування ігумена Воніфатія (Виноградського) –

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити місцеве прославлення та шанування ігумена Воніфатія (Виноградського).
2. Затвердити іконописне зображення Преподобного Воніфатія Київського.
3. Пам’ять Преподобному Воніфатію Київському звершувати – 27 грудня / 9 січня.
4. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нового молитвеника за нашу Святу Церкву та наш народ.

Ж У Р Н А Л № 40

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Херсонського і Таврійського, Голови Комісії по канонізації святих УПЦ про причислення до лику місцевошанованих святих Херсонської єпархії подвижниці благочестя монахині Євтропії (Ісаєнкової) (+29 березня 1968).

Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса та враховуючи народне шанування подвижниці благочестя монахині Євтропії (Ісаєнкової) –

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити місцеве прославлення та шанування монахині Євтропії (Ісаєнкової).
2. Затвердити іконописне зображення святої.
3. Затвердити представлені проекти тропаря і кондака святої преподобної Євтропії Херсонської.
4. Останки святої преподобної Євтропії Херсонської вважати святими мощами.
5. Пам’ять святої преподобної Євтропії звершувати 30 жовтня/12 листопада в день обрітення її святих мощей.
6. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нову молитовницю за нашу Святу Церкву та наш народ.

Ж У Р Н А Л № 41

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира щодо внесення в святці Української Православної Церкви імені святого священносповідника Досіфея (Васича), митрополита Загребсько-Люблянського, який був причислений до лику святих Архієрейським Собором Сербської Православної Церкви 22 травня 1998 року.

Довідка: Майбутній святитель народився в Белграді в 1878 р.
З 1900 по 1904 роки навчався в Київській Духовній Академії. У 1913 р. рукопокладений в єпископа. В серпні 1922 р. він разом із прп. Алексієм (Кабалюком) створив у Закарпатті Єпархіальну раду. Помер свт.Досіфей у Белграді 13 січня 1945 року.

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити внести ім’я святого священносповідника Досіфея (Васича), митрополита Загребсько-Люблянського в святці Української Православної Церкви;
2. Внести ім’я священносповідника Досіфея в Собор Карпаторуських святих;
3. Пам’ять священносповідника Досіфея (Васича), митрополита Загребсько-Люблянського святкувати 31 грудня/13 січня.

Ж У Р Н А Л № 42

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ: інформацію Блаженнішого Митрополита Київської і всієї України Володимира про хід будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового та Духовно-просвітницького центру Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ:
1. Інформацію прийняти до уваги.
2. Подякувати Богові та піднести молитву за всіх благодійників і жертводавців будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового і Духовно-просвітницького центру УПЦ.
3. Продовжити всеукраїнський збір пожертв на будівництво. Звернути увагу єпархіальних Преосвященних на необхідність активної участі у всеукраїнському зборі пожертв на будівництво Кафедрального собору та Духовно-просвітницького центру УПЦ.
4. Створити Піклувальну раду будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового. Запросити до участі у Піклувальній раді церковних, державних і громадських діячів, які постійно піклуються та допомагають будівництву Кафедрального собору і Духовно-просвітницького центру УПЦ. Особистий склад Піклувальної ради затвердити розпорядженням Предстоятеля УПЦ.

Ж У Р Н А Л № 43

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ доповіді голів Синодальних закладів (комісій, відділів, комітетів, місій) про виконану роботу у 2010 році.

УХВАЛИЛИ:
1. Схвалити роботу Синодальних закладів (комісій, відділів, комітетів, місій) у 2010 році;
2. Дякувати головам Синодальних закладів (комісій, відділів, комітетів, місій) за виконану роботу у 2010 році.

Ж У Р Н А Л № 44

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира щодо призначення ще одного вікарія Київської Митрополії.

УХВАЛИЛИ:
1. Єпископом Броварським, вікарієм Київської Митрополії бути клірику Київської єпархії архімандриту Феодосію (Снігірьову).
2. Наречення та хіротонію архімандрита Феодосія (Снігірьова) в єпископа Броварського, вікарія Київської Митрополії звершити в місті Києві.

Про що послати відповідний Указ

Ж У Р Н А Л № 45

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Митрофана, архієпископа Білоцерківського і Богуславського про призначення вікарія Білоцерківської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Єпископом Рокитнянським, вікарієм Білоцерківської єпархії бути клірику Білоцерківської єпархії архімандриту Никодиму (Барановському).
2. Наречення та хіротонію архімандрита Никодима (Барановського) в єпископа Рокитнянського, вікарія Білоцерківської єпархії звершити в місті Києві.

Про що послати відповідний Указ.

Ж У Р Н А Л № 46

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Августина, архієпископа Львівського і Галицького про призначення вікарія Львівської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Єпископом Дрогобицьким, вікарієм Львівської єпархії бути клірику Київської єпархії архімандриту Філарету (Кучерову).
2. Наречення та хіротонію архімандрита Філарета (Кучерова) в єпископа Дрогобицького, вікарія Львівської єпархії звершити в місті Києві.

Про що послати відповідний Указ.

Ж У Р Н А Л № 47

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

МАЛИ МІРКУВАННЯ щодо стану справ в Запорізькій єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Звільнити Преосвященного Іосифа (Маслєннікова), єпископа Запорізького і Мелітопольського від управління Запорізькою єпархією;
2. Керуючим Запорізькою єпархією призначити Преосвященного Луку (Коваленка), архієпископа Конотопського і Глухівського, звільнивши його від управління Конотопською єпархією та з посади намісника Різдва Пресвятої Богородиці ставропігійної Глинської пустині.
3. Єпископом Конотопським і Глухівським призначити Преосвященного єпископа Іосифа (Маслєннікова);
4. Виконуючим обов’язки намісника Різдва Пресвятої Богородиці ставропігійної Глинської пустині призначити архімандрита Антонія (Кріпака).

Про що послати відповідні Укази.

Ж У Р Н А Л № 48

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

МАЛИ МІРКУВАННЯ про розділення Криворізької єпархії на дві самостійні.

УХВАЛИЛИ:
1. Утворити Дніпродзержинську єпархію, виділивши її зі складу Криворізької;
2. До Дніпродзержинської єпархії віднести наступні адміністративні одиниці Дніпропетровської області: Верхньодніпровський р-н, м.Дніпродзержинськ, Криничанський р-н, Магдалинівський р-н, Петриківський р-н, Солонянський р-н, Царичанський р-н;
3. В Криворізькій єпархії залишаються: Апостолівський р-н, м.Жовті Води, м.Кривий Ріг, Криворізький р-н, м.Марганець, Нікопольський р-н, П’ятихатський р-н, Софіївський р-н, Токмаківський р-н, Широківський р-н;
4. Вилучити зі сладу Дніпропетровської єпархії Магдалинівський р-н, Петриківський р-н, Царичанський р-н та віднести їх до складу Дніпродзержинської єпархії;
5. Залишити за Преосвященними Криворізької єпархії титул «Криворізький і Нікопольський»;
6. Преосвященним Дніпродзержинської єпархії іменуватись «Дніпродзержинський і Царичанський»;
7. Керуючим Дніпродзержинською єпархією призначити Преосвященного Володимира (Орачова), єпископа Ровеньківського, вікарія Луганської єпархії, звільнивши його з посади вікарія Луганської єпархії.

Про що послати відповідні Укази.

Ж У Р Н А Л № 49

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ пропозицію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира щодо утворення в Київській єпархії вікаріатств.

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити утворення наступних вікаріатств:
1) Броварське (Броварський, Вишгородський, Іванківський райони);
2) Переяслав-Хмельницьке (Переяслав-Хмельницький, Бориспільський, Обухівський, Васильківський райони);
3) Макарівське (Макарівський, Києво-Святошинський, Фастівський, Бородянський райони);
4) Яготинське (Згурівський, Яготинський, Баришівський райони).
2. Доручити управління вікаріатствами слідуючим Преосвященним:
1) Броварське – Преосвященному Феодосію, єпископу Броварському, вікарію Київської Митрополії;
2) Переяслав-Хмельницьке – Преосвященному Пантелеімону, єпископу Васильківському, вікарію Київської Митрополії;
3) Макарівське – Преосвященному Іларію, єпископу Макарівському, вікарію Київської Митрополії;
4) Яготинське – Преосвященному Серафиму, єпископу Яготинському, вікарію Київської Митрополії.
3. Отцям благочинним Київської єпархії всіляко сприяти організації управлінь вікаріатств та надавати допомогу Преосвященним у вирішенні адміністративно-дисциплінарних питань.

Ж У Р Н А Л № 50

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

МАЛИ МІРКУВАННЯ щодо подальшої роботи деяких Синодальних відділів Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ:
1. Звільнити Преосвященного Антонія, архієпископа Бориспільського, вікарія Київської Митрополії з посади Голови Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ, висловивши йому подяку за понесені труди;
2. Головою Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ призначити Преосвященного Гурія, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, звільнивши його з посади Голови Синодального відділу у справах молоді, висловивши йому подяку за понесені труди;
3. Головою Синодального відділу у справах молоді призначити архімандрита Іону (Черепанова), намісника Свято-Троїцького Іонинського чоловічого монастиря м.Києва.

Про що послати відповідні Укази.

Ж У Р Н А Л № 51

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іларія, єпископа Макарівського, вікарія Київської Митрополії, голови Синодального відділу релігійної освіти і катехизації Української Православної Церкви про створення при Священному Синоді УПЦ Комітету з біоетики та етичних питань.

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити створення при Священному Синоді УПЦ Комітету з біоетики та етичних питань;
2. Головою Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ призначити Преосвященного Іларія, єпископа Макарівського, вікарія Київської Митрополії.

Ж У Р Н А Л № 52

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іоаннікія, митрополита Луганського і Алчевського про відкриття в місті Луганську на базі Луганського Духовного училища Луганського Богословського Університету на честь Архістратига Михаїла.

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити відкриття в місті Луганську Луганського Богословського Університету на честь Архістратига Михаїла;
2. Доручити Учбовому комітету при Священному Синоді УПЦ сумісно з Юридичним відділом Київської Митрополії розробити програму навчання та підготувати Статутні документи Луганського Богословського Університету на честь Архістратига Михаїла.

Ж У Р Н А Л № 53

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про чисельні звернення віруючих Української Православної Церкви, що надходять до Канцелярії Київської Митрополії, в яких висловлюється стурбованість щодо прийняття Верховною Радою України нового Податкового кодексу.

УХВАЛИЛИ:
1. Інформацію прийняти до відома.
2. Доручити Богословсько-канонічній комісії вивчити з богословської точки зору положення Податкового кодексу щодо механізму обліку фізичних осіб-платників податків та аргументи віруючих, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
3. Представництву УПЦ у Верховній Раді України та Юридичному відділу УПЦ у співпраці з народними депутатами України підготувати пропозиції щодо захисту прав віруючих та розв’язання суперечливих питань.

Ж У Р Н А Л № 54

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

МАЛИ МІРКУВАННЯ про можливість легалізації в Україні грального бізнесу.

УХВАЛИЛИ:
1. Інформацію прийняти до уваги.
2. Направити відповідне Звернення до Президента України В.Ф.Януковича, Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова, Голови Верховної Ради України В.М.Литвина.

Ж У Р Н А Л № 55

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Лазаря, митрополита Сімферопольського і Кримського про затвердження намісником чоловічого монастиря на честь святих мучеників Косьми і Даміана, що в м.Алушта АР Крим, ігумена Маркела (Місюру).

УХВАЛИЛИ: затвердити ігумена Маркела (Місюру) намісником чоловічого монастиря на честь святих мучеників Косьми і Даміана, що в м.Алушта АР Крим.

Ж У Р Н А Л № 56

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Віссаріона, архієпископа Овруцького і Коростенського про звільнення ігумені Георгії (Пінчук) з посади настоятельки Свято-Василівського жіночого монастиря, що в м. Овручі Житомирської області, згідно поданого прохання та про призначення на посаду настоятельки цього монастиря монахині Аполлінарії (Цвіркун) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

УХВАЛИЛИ:
1. Звільнити ігуменю Георгію (Пінчук) з посади настоятельки Свято-Василівського жіночого монастиря, що в м. Овручі Житомирської області, згідно поданого прохання;
2. Настоятелькою Свято-Василівського жіночого монастиря, що в м. Овручі Житомирської області, затвердити монахиню Аполлінарію (Цвіркун) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Ж У Р Н А Л № 57

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Августина, архієпископа Львівського і Галицького про звільнення його з посади священноархімандрита Свято-Покровського чоловічого монастиря, що в с.Кострино Великоберезнянського району Закарпатської області.

УХВАЛИЛИ: звільнити Преосвященного Августина, архієпископа Львівського і Галицького з посади священноархімандрита Свято-Покровського чоловічого монастиря, що в с.Кострино Великоберезнянського району Закарпатської області.

Ж У Р Н А Л № 58

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського про затвердження Правлячого Архієрея настоятелем наступних монастирів Мукачівської єпархії:
1. Свято-Воскресенського чоловічого монастиря м.Ужгорода;
2. Свято-Успенського чоловічого монастиря с.Кечирне Воловецького району;
3. Чоловічого монастиря на честь Казанської ікони Божої Матері с.Тишів Воловецького району;
4. Свято-Пантелеімонівського чоловічого монастиря с.Осій Іршавського району;
5. Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря с.Сільце Іршавського району.

УХВАЛИЛИ: затвердити Правлячого Архієрея Мукачівської єпархії настоятелем вищевказаних чоловічих монастирів.

Ж У Р Н А Л № 59

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Варфоломія, архієпископа Рівненського і Острозького про звільнення архімандрита Савватія (Хомазюка) з посади намісника Свято-Успенського чоловічого монастиря с.Липки Гощанського району Рівненської області за станом здоров’я.

УХВАЛИЛИ: звільнити архімандрита Савватія (Хомазюка) з посади намісника Свято-Успенського чоловічого монастиря с.Липки Гощанського району Рівненської області за станом здоров’я.

Ж У Р Н А Л № 60

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського про затвердження настоятелькою Свято-Іоанно-Предтечинського жіночого монастиря, що в с.Дубрівка Іршавського району Закарпатської області, монахині Серафими (Готри) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

УХВАЛИЛИ: затвердити монахиню Серафиму (Готра) настоятелькою Свято-Іоанно-Предтечинського жіночого монастиря, що в с.Дубрівка Іршавського району Закарпатської області, з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Ж У Р Н А Л № 61

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іоасафа, єпископа Новокаховського і Генічеського про затвердження монахині Амвросії (Грицюк) настоятелькою жіночого монастиря на честь Корсунської ікони Божої Матері, що в с.Корсунка м.Нова Каховка, з возведенням в сан ігумені.

УХВАЛИЛИ: настоятелькою жіночого монастиря на честь Корсунської ікони Божої Матері, що в с.Корсунка м.Нова Каховка, затвердити монахиню Амвросію (Грицюк) з возведенням в сан ігумені.

Ж У Р Н А Л № 62

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Лазаря, митрополита Сімферопольського і Кримського про відкриття Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в с.Холмівка Бахчисарайського району АР Крим.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в с.Холмівка Бахчисарайського району АР Крим

Ж У Р Н А Л № 63

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Лазаря, митрополита Сімферопольського і Кримського про відкриття Мангупського Свято-Благовіщенського чоловічого монастиря в с.Красний Мак Бахчисарайського району АР Крим.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття Мангупського Свято-Благовіщенського чоловічого монастиря в с.Красний Мак Бахчисарайського району АР Крим.

Ж У Р Н А Л № 64

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Варфоломія, архієпископа Рівненського і Острозького про відкриття жіночого монастиря на честь Іверської ікони Божої Матері в селі Голуби Дубенського району Рівненської області та про затвердження настоятелькою монастиря монахині Анімаїси (Мігалі) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити відкриття жіночого монастиря на честь Іверської ікони Божої Матері в селі Голуби Дубенського району Рівненської області;
2. Настоятелькою жіночого монастиря на честь Іверської ікони Божої Матері в селі Голуби Дубенського району Рівненської області затвердити монахиню Анімаїсу (Мігалі) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Ж У Р Н А Л № 65

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського про відкриття жіночого монастиря на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини в с. Зарічево (урочище «Голиця») Перечинського району Закарпатської області та про призначення настоятелькою монастиря монахині Варвари (Поп) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити відкриття жіночого монастиря на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини в с. Зарічево (урочище «Голиця») Перечинського району Закарпатської області.
2. Настоятелькою жіночого монастиря на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини в с. Зарічево (урочище «Голиця») Перечинського району Закарпатської області призначити монахиню Варвару (Поп) з возведенням в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою

Ж У Р Н А Л № 66

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира щодо ситуації, яка склалася у Свято-Кирилівській парафії міста Києва.

УХВАЛИЛИ:
1. Затвердити Укази Митрополита Київського і всієї України №1489 від 27. 10. 2009 року та №627 від 01. 04. 2010 року щодо звільнення протоієрея Феодора Шеремети з посади настоятеля Свято-Кирилівської парафії міста Києва;
2. Настоятелем Свято-Кирилівської парафії міста Києва призначити Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира;
3. Закликати клір та парафіян Свято-Кирилівської парафії міста Києва до взаємопорозуміння, послуху та братньої любові у Христі.

Ж У Р Н А Л № 67

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України –

МАЛИ МІРКУВАННЯ про виклик Преосвященних для участі в зимово-весняній сесії Священного Синоду 2011 року.

УХВАЛИЛИ: для участі в зимово-весняній сесії Священного Синоду 2011 року викликати слідуючих Преосвященних:
1. Преосвященного Ніфонта, митрополита Луцького і Волинського;
2. Преосвященного Гурія, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського;
3. Преосвященного Євлогія, єпископа Сумського і Охтирського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *