Засідання 18 квітня 2008 року

Ж У Р Н А Л № 01

МАЛИ МІРКУВАННЯ про прийняття Звернення до повноти Української Православної Церкви з нагоди 1020-річчя Хрещення Русі.

УХВАЛИЛИ: направити відповідне Звернення.

Ж У Р Н А Л № 02

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України щодо затвердження Ордену Української Православної Церкви „1020-річчя Хрещення Русі”.

УХВАЛИЛИ: затвердити Орден Української Православної Церкви „1020-річчя Хрещення Русі”.

Ж У Р Н А Л № 03

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іларіона, митрополита Донецького і Маріупольського, відповідального перед Священним Синодом за хід робіт по будівництву Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового м.Києва про зміну кандидатури генерального проектувальника та ескізного проекту Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового м.Києва.

УХВАЛИЛИ: благословити представлений архітектурною майстернею „ВІСАК” ескізний проект Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового м.Києва для оформлення відповідної документації.

Ж У Р Н А Л № 04

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Антонія, єпископа Бориспільського, вікарія Київської Митрополії, Голови Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ про затвердження складу комісії та Положення про Богословсько-канонічну комісію при Священному Синоді УПЦ.

УХВАЛИЛИ:
1. Затвердити наступний склад Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ:
Основний склад:
1) Преосвященний Антоній, єпископ Бориспільський, вікарій Київської Митрополії, Ректор КДА і С – голова комісії;
2) Преосвященний Августин, архієпископ Львівський і Галицький;
3) Преосвященний Євлогій, єпископ Кременчуцький і Хорольський – заступник голови;
4) Ігумен Кирил (Говорун), викладач Київської Духовної Академії – секретар комісії.
5) Ігумен Нестор (Соменок), професор Київської Духовної Академії.
6) Ігумен Клімент (Вечеря), проректор Київської Духовної Академії і Семінарії;
7) Протоієрей Володимир Савєльєв, доцент Київської Духовної Академії.
8) Ієрей Миколай Данилевич, викладач Київської Духовної Академії і Семінарії.
9) Хроненко І.В., викладач Київської Духовної Академії.
10) Базаринський І.Г., викладач Київської Духовної Академії і Семінарії.

Розширений склад:
11) Високопреосвященніший Іонафан, архієпископ Тульчинський і Брацлавський.
12) Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Кам’янець-Подільський і Городоцький.
13) Високопреосвященніший Гурій, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський.
14) Преосвященніший Мелетій, єпископ Хотинський, вікарій Чернівецької єпархії.
15) Преосвященніший Іоасаф, єпископ Новокаховський і Бериславський.
16) Архімандрит Нафанаїл (Крикота), ректор Почаївської Духовної Семінарії.
17) Протоієрей Олег Скнар, викладач Київської Духовної Академії і Семінарії.
18) Протоієрей Георгій Городенцев, викладач Одеської Духовної Семінарії.
19) Протоієрей Димитрій Предеїн, викладач Одеської Духовної Семінарії.
20) Протоієрей Олексій Добош, викладач Київської Духовної Академії.
21) Протоієрей Сергій Ющик, викладач Волинської Духовної Семінарії.
22) Протоієрей Олександр Антонюк, викладач Полтавської Духовної Семінарії.
23) Протоієрей Димитрій Боцкалюк, викладач Таврійської Духовної Семінарії.
24) Протодиякон Роман Полікопа, викладач Харківської Духовної Семінарії.
25) Романов Андрій Володимирович, викладач Київської Духовної Семінарії.
26) Тодер Р.В., викладач Київської Духовної Академії.

2. Затвердити Положення про Богословсько-канонічну комісію при Священному Синоді УПЦ.

Ж У Р Н А Л № 05

СЛУХАЛИ доповідь Керуючого справами Української Православної Церкви Преосвященного Митрофана, архієпископа Білоцерківського і Богуславського, про заходи щодо поліпшення видавничої діяльності Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ:
3. Відновити Видавничий відділ Київської Митрополії як окрему Синодальну установу Української Православної Церкви, з функціями видання неперіодичної літератури.

4. Перейменувати Видавничий відділ Київської Митрополії на Видавничий відділ Української Православної Церкви.

5. Покласти на Видавничий відділ Української Православної Церкви функції координації регіональних та інших церковних видавничих програм.

6. Доручити Видавничому відділу Української Православної Церкви у співпраці з Київською Духовною Академією та Богословсько-канонічною комісією при Священному Синоді Української Православної Церкви здійснення обов’язкової богословської та літературної експертизи видань, що пропонуються до друку з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.

7. Призначити керівником Видавничого відділу Української Православної Церкви протоієрея Володимира Савельєва.

Ж У Р Н А Л № 06

МАЛИ МІРКУВАННЯ про створення Синодального відділу УПЦ „Місія „Церква і культура”.

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити створення Синодального відділу УПЦ „Місія „Церква і культура”;

2. Головою Синодального відділу УПЦ „Місія „Церква і культура” призначити Настоятельку Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря м. Одеси ігуменю Серафиму (Шевчик);

3. Затвердити представлений проект Статуту Синодального відділу УПЦ „Місія „Церква і культура”;

4. Голові Синодального відділу УПЦ „Місія „Церква і культура” ігумені Серафимі (Шевчик) на наступне засідання Священного Синоду УПЦ надати для затвердження склад Синодального відділу УПЦ „Місія „Церква і культура” та концепцію його роботи.

Ж У Р Н А Л № 07

СЛУХАЛИ доповідь Керуючого справами Української Православної Церкви Преосвященного Митрофана, архієпископа Білоцерківського і Богуславського, про заходи щодо поліпшення інформаційної політики Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ:
1. Підпорядкувати всі загальноукраїнські офіційні ЗМІ Української Православної Церкви Синодальному відділу «Місія духовної просвіти», на який покласти функції редагування та випуску цих ЗМІ, координації редакційних політик неофіційних та регіональних церковних ЗМІ, співпрацю зі світськими ЗМІ. У зв’язку з цим здійснити відповідну внутрішню реорганізацію Синодального відділу «Місія духовної просвіти».

2. Включити до складу Синодального відділу «Місія духовної просвіти» Прес-службу Української Православної Церкви.

3. Загальноукраїнськими офіційними ЗМІ Української Православної Церкви вважати: інтернет-сторінку «Українська Православна Церква», що має адресу http://orthodox.org.ua, газету «Церковна православна газета» і журнал «Православний вісник». Перелік цих ЗМІ може бути розширений.

4. Вилучити з числа функцій Синодального відділу «Місія духовної просвіти» такі, що пов’язані з виданням неперіодичної літератури, передавши їх Видавничому відділу Української Православної Церкви.

Ж У Р Н А Л № 08

МАЛИ МІРКУВАННЯ про роботу Відділу Зовнішніх Церковних зв’язків Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ:
1. Відновити роботу Відділу Зовнішніх Церковних зв’язків Української Православної Церкви, вилучивши його зі складу Управління справами УПЦ;

2. Головою Відділу Зовнішніх Церковних зв’язків Української Православної Церкви призначити ігумена Кирила (Говоруна).

Ж У Р Н А Л № 09

МАЛИ МІРКУВАННЯ щодо застосування церковних стягнень Правлячими архієреями УПЦ до кліриків своїх єпархій у вигляді позбавлення священного сану.

УХВАЛИЛИ:
1. Правлячі архієреї за певні порушення церковно-дисциплінарних норм мають право застосовувати церковні стягнення до кліриків своїх єпархій аж до заборони у священнослужінні;

2. Рішення про позбавлення кліриків священного сану приймається Священним Синодом на підставі Рапорту Правлячого архієрея.

Ж У Р Н А Л № 10

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про звільнення ігумена Климента (Вечері) з посади намісника Спасо-Преображенського чоловічого монастиря, що в с.Нещерів Обухівського району Київської області та про затвердження намісником монастиря архімандрита Іони (Черепанова) за сумісництвом.

УХВАЛИЛИ:
1. Звільнити ігумена Климента (Вечерю) з посади намісника Спасо-Преображенського чоловічого монастиря, що в с.Нещерів Обухівського району Київської області;

2. Затвердити архімандрита Іону (Черепанова) намісником Спасо-Преображенського чоловічого монастиря, що в с.Нещерів Обухівського району Київської області за сумісництвом.

Ж У Р Н А Л № 11

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іларіона, митрополита Донецького і Маріупольського про затвердження монахині Михаїли (Шевченко) настоятелькою Свято-Іверського жіночого монастиря, що в місті Донецьку, з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

УХВАЛИЛИ: затвердити монахиню Михаїлу (Шевченко) настоятелькою Свято-Іверського жіночого монастиря, що в місті Донецьку, з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Ж У Р Н А Л № 12

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іларіона, митрополита Донецького і Маріупольського про затвердження монахині Анни (Морозової) настоятелькою Свято-Миколаївського жіночого монастиря, що в с.Микільське Волновахського району Донецької області, з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

УХВАЛИЛИ: затвердити монахиню Анну (Морозову) настоятелькою Свято-Миколаївського жіночого монастиря, що в с.Микільське Волновахського району Донецької області, з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Ж У Р Н А Л № 13

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Феодора, єпископа Мукачівського і Ужгородського про затвердження намісником чоловічого монастиря на честь Святого великомученика Пантелеімона, що в с.Осой-Кам’янка Іршавського району Закарпатської області, ієромонаха Євфимія (Стрипського) з возведенням його в сан ігумена.

УХВАЛИЛИ: затвердити намісником чоловічого монастиря на честь Святого великомученика Пантелеімона, що в с.Осой-Кам’янка Іршавського району Закарпатської області, ієромонаха Євфимія (Стрипського) з возведенням його в сан ігумена.

Ж У Р Н А Л № 14

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Феодора, єпископа Мукачівського і Ужгородського про затвердження намісником чоловічого монастиря на честь Казанської Ікони Божої Матері, що в с.Тишів Воловецького району Закарпатської області, ігумена Корнілія (Маскаля) з возведенням його в сан архімандрита.

УХВАЛИЛИ: затвердити намісником чоловічого монастиря на честь Казанської Ікони Божої Матері, що в с.Тишів Воловецького району Закарпатської області, ігумена Корнілія (Маскаля) з возведенням його в сан архімандрита.

Ж У Р Н А Л № 15

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про відкриття чоловічого монастиря на честь Ікони Божої Матері „Живоносне Джерело” в м.Бориспіль Київської області.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття чоловічого монастиря на честь Ікони Божої Матері „Живоносне Джерело” в м.Бориспіль Київської області.

Ж У Р Н А Л № 16

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Антонія, митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського про відкриття Свято-Іоанно-Предтечинського чоловічого монастиря в с. Велика Калинівка Хмельницької області та про затвердження намісником монастиря ігумена Іова (Невідомського).

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити відкриття Свято-Іоанно-Предтечинського чоловічого монастиря в с. Велика Калинівка Хмельницької області;

2. Намісником Свято-Іоанно-Предтечинського чоловічого монастиря в с. Велика Калинівка Хмельницької області затвердити ігумена Іова (Невідомського).

Ж У Р Н А Л № 17

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Митрофана, єпископа Горлівського і Слов’янського про відкриття Свято-Стефанівського жіночого монастиря в с. Степанівка Олександрівського району Донецької області.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття Свято-Стефанівського жіночого монастиря в с. Степанівка Олександрівського району Донецької області.

Ж У Р Н А Л № 18

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Августина, архієпископа Львівського і Галицького про відкриття Львівських Богословських курсів та призначення їх Ректором протоієрея Николая Баранова.

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити відкриття Львівських Богословських курсів;
2. Ректором Львівських Богословських курсів призначити протоієрея Николая Баранова.

Ж У Р Н А Л № 19

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іринея, єпископа Ніжинського і Батуринського про зміну титулу Правлячих архієреїв Ніжинської єпархії на „Ніжинський і Прилуцький”.

УХВАЛИЛИ: затвердити титул Правлячих архієреїв Ніжинської єпархії – „Ніжинський і Прилуцький”.

Ж У Р Н А Л № 20

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Єлисея, єпископа Бердянського і Приморського про включення до складу Бердянської єпархії Приазовського і Акімовського районів Запорізької області, які входять до складу Запорізької єпархії.

УХВАЛИЛИ:
1. Вилучити Приазовський і Акімовський райони Запорізької області із складу Запорізької єпархії;
2. Включити Приазовський і Акімовський райони Запорізької області до складу Бердянської єпархії

Ж У Р Н А Л № 21

СЛУХАЛИ доповідь Керуючого справами Української Православної Церкви Преосвященного Митрофана, архієпископа Білоцерківського і Богуславського, про звернення, яке поступило від пана В.В.Каурова.

Довідка: На ім’я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України поступило звернення за підписом пана В.В. Каурова з приводу діяльності громадської організації «Союз православних громадян України».

Собор єпископів Української Православної Церкви на своєму засіданні 21 грудня 2007 року прийняв спеціальну резолюцію, присвячену діяльності цієї організації, в якій серед іншого зазначалося: «Від повноти Української Православної Церкви ми свідчимо, що діяльність громадської організації «Союз православних громадян України» не має відношення до Української Православної Церкви. Голова цієї організації, пан Валерій Кауров, не має права представляти позицію Української Православної Церкви та висловлюватися від її імені з будь-якого питання. Більш того, ми свідчимо, що окремі його дії та висловлювання спрямовані проти Української Православної Церкви та шкодять її спасительній місії в суспільстві».

Після прийняття цієї резолюції пан В.В.Кауров висловив незгоду з рішеннями Собору і звернувся з апеляцією до Церковного суду Української Православної Церкви. Голова Суду, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, надіслав йому відповідь наступного змісту: «У відповідь на Ваше звернення від 29.01.08 за №07-К доводимо до Вашого відома, що Церковний Суд, який з благословення Священного Синоду нашої Православної Церкви мені, недостойному, доручено очолювати, за своїм статусом знаходиться нижче від Суду Архієрейського Собору. Останній наділений повноваженнями вищої Церковної влади, тому рішення Архієрейського Собору не можуть оскаржуватися ані Церковним Судом, ані тим більше судом єпархіальним. Стосовно Вашого питання хотів би зазначити, що Архієрейський Собор, який проходив у Києво-Печерській Лаврі 21 грудня 2007 року, не застосував до Вас жодних судових санкцій, а лише висловив соборну оцінку діяльності «Союзу православних громадян України» і деяких Ваших дій як голови цієї організації. Архієрейський Собор не давав також моральної оцінки ідеям Вашої організації, а лише визнав неприпустимими вульгарність і грубість, за допомогою яких Ви як голова «Союзу православних громадян України» втілюєте ці ідеї, і те, що Ви виступаєте від імені Української Православної Церкви, не маючи на це благословення нашого церковного священноначалія. Цим Ви компрометуєте всю повноту Православної Церкви в очах зовнішнього світу й вносите смуту і спокусу у внутрішнє життя Української Православної Церкви. І, нарешті, якщо хочете, прийміть пастирську пораду, що закликає Вас до глибокого християнського осмислення своїх вчинків. Змиріться з рішенням Собору єпископів Української Православної Церкви, не використовуйте простоту й щирість православних християн у досягненні своїх особистих амбіцій, не виступайте від імені нашої Церкви й не вносьте цим сум’яття у розум і серця людей, які перебувають у лоні Української канонічної Православної Церкви й за межами її».

17 квітня, напередодні засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, до Київської Митрополії надійшов лист пана В.В.Каурова, підписаний 16 квітня та адресований Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру, наступного змісту:

«Ваше Блаженство!

Прошло уже 4 месяца с момента проведения Архиерейского Собора и принятия Резолюции относительно деятельности СПГУ. Как известно, некоторые аспекты его деятельности Собор осудил. С тех пор прошел Рождественский Пост, Святки, приближается к концу Великий Пост. Достаточно времени, чтобы осмыслить происшедшее. С течением времени стало очевидно, что Резолюцию Собора нужно рассматривать как духовный пластырь для уврачевания тех негативных явлений, которые возникают в церковном обществе. К сожалению, реальность церковно-государственных отношений на Украине такова, что нам, верным чадам Церкви, часто приходиться подниматься на ее защиту. На протяжении многих лет, организации, входящие в состав СПГУ, неоднократно выступали в защиту попираемых прав верующих УПЦ в различных регионах Украины: Киеве, Одессе, Остроге, Святогорске, Харькове, Полтаве, в Крыму, Чернигове и др. Мы горячо любим Святую Матерь Церковь и всегда готовы были прийти на помощь верующим. Наверное, в пылу этой борьбы, мы не всегда правильно выстраивали свою тактику и не всегда пользовались такими словами, из-за которых бы нельзя было обвинить церковное сообщество в излишней политизации.

Никто не может игнорировать мнение Архиерейского Собора. Это дал понять в своем ответе Председатель Церковного суда УПЦ Владыка Онуфрий. Тем более, кое-что в нашей работе было такое, что нам следовало изменить и прислушаться к мнению архиереев. Например: тон наших выступлений, которые можно истолковать как таковые, которые произносятся от имени Церкви, или неосторожные эпитеты, личные оскорбления, которыми мы могли наградить политического деятеля, который, по нашему мнению, осуществляет антицерковную деятельность. Мне не раз Владыка Агафангел говорил, что высказываться надо осторожней, ибо потом все недовольные апеллируют к нему с просьбой «унять» нас. Такая же ситуация с Предстоятелем Церкви: мы что-либо резко скажем, а жалуются Вам. По сути, мы были правы, а иной раз, по форме выражения своего мнения – нет.

Как показало время, точка зрения архиереев в отношении политической деятельности мирян также достойна осмысления. На мой взгляд, общественно-политическая деятельность мирян и создаваемых ими общественных объединений, должна строиться на основании Основ Социальной Концепции Русской Православной Церкви, где этот вопрос детально прописан. Чтобы не было перекосов в работе на данном направлении, необходимы постоянные консультации со Священноначалием, что до сих пор происходило довольно не регулярно.

Ваше Блаженство!

Считаю необходимым сказать, что для нас УПЦ – неотделимая часть РПЦ и епископат в нашей Церкви един. Мы понимаем, однако, что есть различные мнения и подходы к разным проблемам, касающихся жизнедеятельности Церкви, построения ее отношений с государством, а также, к внутрицерковному диалогу по вопросам устроения самой УПЦ. Мы понимаем, что Украина неоднородна, также неоднородны и взгляды на будущее Церкви и страны, епископата, духовенства и паствы УПЦ. По-разному его видят в Галичине, на Волыни или в Слобожанщине, Донбассе, Новороссии, в Крыму. Отличаются и наши взгляды на будущее Церкви и Украины от взглядов некоторых епископов, священников, мирян. Отличаются наши взгляды и на роль мирян в жизни Церкви и государства от взглядов части церковного сообщества. Для решения этих вопросов нужен спокойный церковный диалог.

Ваше Блаженство! Милостивый отец!

Я сожалею, что Вы, как Предстоятель Украинской Православной Церкви, человек с признанным во всем православном мире авторитетом, из-за нашей запальчивости тяжело пережили эти неприятные месяцы.

Жаль, что такой диалог начался только сейчас и мы успели сказать много колкостей. Я человек верующий, и за каждой Литургией слышу: «Блаженни миротворцы, яко тии сынови Божии нарекутся…» Это для меня не пустой звук, поэтому, считаю необходимым сделать шаги для преодоления непонимания и наладить со Священноначалием конструктивный диалог, постоянные консультации и сотрудничество.

Мы остаемся на своих основных идеологических позициях, но при этом, мы хотим спокойно работать на общее для нас благо Церкви, соразмеряя наши действия с руководством Церкви.

Мы, за единство Церкви под омофором Святейшего Патриарха Московского и всея Руси и за внутрицерковное согласие, которое еще надо вымолить и изрядно потрудиться.

Мы чаем вместе с Вами, Ваше Блаженство, встретить Святейшего Патриарха Алексия Второго на Украине в состоянии мира и спокойствия между клириками и мирянами епархий нашей Матери Церкви.

Мы готовы нести послушание в той деятельности, которую определит нам Священноначалие Украинской Православной Церкви и продолжить работу непосредственно под омофором Вашего Блаженства.

С глубоким почтением и уважением, испрашивая Ваших святых молитв, Вашего Блаженства смиренный молитвенник, Сопредседатель Союза Православных граждан Украины Валерий Кауров».

УХВАЛИЛИ:
1. Схвально прийняти звернення пана В.В.Каурова як знак його примирення з Церквою.

2. Рекомендувати змінити назву громадської організації «Союз православних громадян України» на таку, яка б відбивала громадський, а не церковний характер цієї організації.

3. Закликати всі мирянські організації, які діють з благословення ієрархів або Предстоятеля Української Православної Церкви, здійснювати свою місію у повній відповідності до Статуту про управління Української Православної Церкви, власних статутів, та у послуху до церковного священноначалія , від якого вони отримали благословення на свою діяльність.

Ж У Р Н А Л № 22

СЛУХАЛИ пояснення Преосвященного Антонія, митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського та Преосвященного Феодора, архієпископа Кам’янець-Подільського і Городокського стосовно прохання заштатного клірика Хмельницької єпархії ігумена Вісаріона (Гончарука).

Довідка: Ігумен Вісаріон (Гончарук), заштатний клірик Хмельницької єпархії, приватизував земельну ділянку в с.Слобідка Кульчиївецька Кам’янець-Подільського району Хмельницької області та без благословення Керуючого єпархією розпочав на ділянці будівництво храму та сам себе оголосив його настоятелем. В теперішній час ігумен Вісаріон (Гончарук) веде активну протидію вказівкам та розпорядженням Преосвященного Феодора, архієпископа Кам’янець-Подільського і Городокського, чим викликає смуту серед віруючих та духовенства єпархії.

УХВАЛИЛИ:
1. Заборонити ігумену Вісариону (Гончаруку) вести будь-яку діяльність на території Кам’янець-Подільської єпархії.

2. Рекомендувати ігумену Вісаріону (Гончаруку) повернутись під омофор Преосвященного Антонія, митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського та отримати призначення в Свято-Миколаївську парафію м.Хмельницького і зайнятись будівництвом храму.

3. У разі ігнорування рекомендаціями Священного Синоду застосувати до ігумена Вісаріона (Гончарука) міри канонічних стягнень.

Ж У Р Н А Л № 23

МАЛИ МІРКУВАННЯ щодо можливості відновлення у священному сані колишнього клірика Горлівської єпархії Олександра Стребакова.

Довідка: Священик Олександр Стребаков Указом Керуючого Горлівською єпархією (№ 218Г від 15. 11. 2003 р.) був позбавлений священного сану. Указ було затверджено рішенням Священного Синоду від 29 грудня 2003 р. (журнал № 32). На ім’я Священного Синоду надійшло звернення О.Стребакова з проханням відновити його в священному сані. Преосвященний Іларіон, митрополит Донецький і Маріупольський (колишній керуючий Горлівською єпархією) не заперечує проти задовільнення прохання О.Стребакова.

УХВАЛИЛИ:
1. Відновити Олександра Стребакова у священному сані, враховуючи його щире покаяння.
2. Направити священика Олександра Стребакова у розпорядження Преосвященного Августина, архієпископа Львівського і Галицького.

Ж У Р Н А Л № 24

МАЛИ МІРКУВАННЯ щодо участі єпископату та духовентства Української Православної Церкви у виборах в органи влади всіх рівнів.

УХВАЛИЛИ:
1. Відмовитись від участі єпископату та кліриків УПЦ у виборах в місцеві органи самоврядування всіх рівнів з міркувань пастирського характеру;

2. Налагодити системне співробітництво з впливовими політичними партіями та блоками для захисту церковних інтересів в місцевих органах влади.

Ж У Р Н А Л № 25

CЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Олександра, єпископа Переяслав-Хмельницького, вікарія Київської Митрополії щодо так званого «Звернення кліриків Одеської єпархії».

УХВАЛИЛИ:
1. Рапорт прийняти до відома.

2. Просити Преосвященного Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльского та Преосвященного Олександра, епископа Переяслав-Хмельницького, вікарія Київської Митрополії питання статусу УПЦ та інші полемічні питання стосовно внутрішнього духовного життя і діяльності Церкви не виносити в мережу Інтернет, а непорозуміння, які виникли у висвітленні цих проблем, покрити взаємною братською любов’ю у Христі Воскреслому.

Ж У Р Н А Л № 26

МАЛИ МІРКУВАННЯ про конфліктну ситуацію, що склалася в Сумській єпархії.

УХВАЛИЛИ: для вивчення стану справ в Сумській єпархії створити і терміново направити комісію у складі:
1. Преосвященний Іриней, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський – голова комісії;
2. Преосвященний Іриней, єпископ Ніжинський і Прилуцький;
3. Два священнослужителя.

Ж У Р Н А Л № 27

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Єфрема, архієпископа Криворізького і Нікопольського, Голови Синодальної комісії по канонізації святих УПЦ про причислення до лику святих для загальноцерковного шанування Митрополита Тобольского Павла (Конюскевича) і Митрополита Київського і Галицького Філарета (Амфітеатрова).

УХВАЛИЛИ: направити матеріали по канонізації Митрополита Тобольского Павла (Конюскевича) і Митрополита Київського і Галицького Філарета (Амфітеатрова) на розгляд Його Святості, Святішого Алексія ІІ, Патріарха Московскього і всієї Русі.

Ж У Р Н А Л № 28

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Єфрема, архієпископа Криворізького і Нікопольського, Голови Синодальної комісії по канонізації святих УПЦ про причислення до лику місцевошанованих святих Кременчуцької єпархії колишньої настоятельки Козельщанського Різдва Пресвятої Богородиці жіночого монастиря ігумені Олімпіади (Вербецької) (+2. 06. 1938 р.).

Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса, мученицьку кончину та народне вшанування ігумені Олімпіади (Вербецької) –

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити для місцевого прославлення та вшанування ігуменю Олімпіаду (Вербецьку).
2. Затвердити іконописне зображення святої.
3. Затвердити представлені проекти тропаря і кондака Преподобномучениці.
4. Службу їй відправляти по чину преподобномучеників.
5. Пам’ять Святій Преподобномучениці Олімпіаді Козельщанській святкувати в день її мученицької кончини 20 травня/2 червня.
6. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нового молитвеника за нашу Святу Церкву та наш народ.

Ж У Р Н А Л № 29

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Єфрема, архієпископа Криворізького і Нікопольського, Голови Синодальної комісії по канонізації святих УПЦ про причислення до лику місцевошанованих святих Одеської єпархії священика Феодосія Левицького (22. 03. 1954 р.).

Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса та народне вшанування священика Феодосія Левитського –

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити для місцевого прославлення та вшанування священика Феодосія Левитського.
2. Затвердити іконописне зображення святого.
3. Затвердити представлені проекти тропаря і кондака Праведному.
4. Останки святого вважати святими мощами.
5. Пам’ять Святому Праведному Феодосію Балтському святкувати в день його блаженної кончини 9/22 березня.
6. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нового молитвеника за нашу Святу Церкву та наш народ.

Ж У Р Н А Л № 30

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Єфрема, архієпископа Криворізького і Нікопольського, Голови Синодальної комісії по канонізації святих УПЦ про причислення до лику місцевошанованих святих Сімферопольської єпархії Архієпископа Таврійського Гурія (Карпова) (17. 03. 1882 р.).

Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса та народне вшанування Архієпископа Таврійського Гурія (Карпова) –

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити для місцевого прославлення та вшанування Архієпископа Таврійського Гурія.
2. Затвердити іконописне зображення святого.
3. Затвердити представлені проекти тропаря і кондака Святителю.
4. Останки святого вважати святими мощами.
5. Пам’ять Святителю Гурію, Архієпископу Таврійському святкувати в день його блаженної кончини 17/30 березня.
6. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нового молитвеника за нашу Святу Церкву та наш народ.

Ж У Р Н А Л № 31

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Єфрема, архієпископа Криворізького і Нікопольського, Голови Синодальної комісії по канонізації святих УПЦ про причислення до лику місцевошанованих святих Херсонської єпархії архімандрита Варсонофія (Юрченка) (+17. 10. 1954 р.).

Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса та народне вшанування архімандрита Варсонофія (Юрченка) –
УХВАЛИЛИ:
1. Благословити для місцевого прославлення та вшанування архімандрита Варсонофія (Юрченка).
2. Затвердити іконописне зображення святого.
3. Затвердити представлені проекти тропаря і кондака Преподобному.
4. Службу йому відправляти по чину Преподобних.
5. Останки святого вважати святими мощами.
6. Пам’ять Преподобному Варсонофію Херсонському, сповіднику святкувати в день його блаженної кончини 4/17 жовтня.
7. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нового молитвеника за нашу Святу Церкву та наш народ.

Ж У Р Н А Л № 32

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Єфрема, архієпископа Криворізького і Нікопольського, Голови Синодальної комісії по канонізації святих УПЦ про причислення до лику місцевошанованих святих Київської єпархії засновницю Свято-Введенського монастиря м.Києва монахині Димитри (Єгорової) (+9. 03. 1878 р.).

Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса та народне вшанування монахині Димитри (Єгорової) –

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити для місцевого прославлення та вшанування монахиню Димитру (Єгорову).
2. Затвердити іконописне зображення святої.
3. Затвердити представлені проекти тропаря і кондака Преподобної.
4. Службу їй відправляти по чину преподобних.
5. Останки Святої Преподобної Димитри вважати святими мощами.
6. Пам’ять Преподобній Димитрі святкувати в день її блаженної кончини 9/22 березня.
7. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нового молитвеника за нашу Святу Церкву та наш народ.

Ж У Р Н А Л № 33

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Єфрема, архієпископа Криворізького і Нікопольського, Голови Синодальної комісії по канонізації святих УПЦ про причислення до лику місцевошанованих святих Миколаївської єпархії священика Сергія Штенка та мирян Прохора Бунчука і Кирила Приймака, які прийняли мученицьку кончину в роки гонінь на Святу Церкву.

Розглянувши житіє, труди, подвиги, чудеса, мученицьку кончину та народне вшанування священика Сергія Штенка та мирян Прохора Бунчука і Кирила Приймака –

УХВАЛИЛИ:
1. Благословити для місцевого прославлення та вшанування священика Сергія Штенка та мирян Прохора Бунчука і Кирила Приймака.
2. Затвердити іконописне зображення святих.
3. Затвердити представлені проекти тропаря і кондака Святим новомученикам.
4. Службу їм відправляти по чину Святих новомучеників.
5. Пам’ять Святим новомученикам Василіївським святкувати в день їх мученицької кончини 13/26 квітня.
6. Піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нових молитвеників за нашу Святу Церкву та наш народ.

† ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

Члени Священного Синоду:

МИТРОПОЛИТ ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ НИКОДИМ
МИТРОПОЛИТ ОДЕСЬКИЙ ТА ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ АГАФАНГЕЛ
МИТРОПОЛИТ ЛУГАНСЬКИЙ І АЛЧЕВСЬКИЙ ІОАННИКІЙ
МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ ОНУФРІЙ
МИТРОПОЛИТ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ АНТОНІЙ
АРХІЄПИСКОП ХУСТСЬКИЙ І ВИНОГРАДІВСЬКИЙ МАРК
АРХІЄПИСКОП МИКОЛАЇВСЬКИЙ І ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ ПИТИРИМ
ЄПИСКОП ГОРЛІВСЬКИЙ І СЛОВ’ЯНСЬКИЙ МИТРОФАН
АРХІЄПИСКОП БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ І БОГУСЛАВСЬКИЙ МИТРОФАН,
КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ УПЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *