Засідання 27 липня 2007 року

Ж У Р Н А Л № 67

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України

СЛУХАЛИ: інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, відносно численних скарг Преосвященних УПЦ на невиконання владою України зобов’язань щодо повернення Церкві історично приналежних їй власності та майна.

УХВАЛИЛИ: направити Президенту України, Верховній Раді та Уряду України відповідне Звернення.

Ж У Р Н А Л № 68

МАЛИ МІРКУВАННЯ про розподіл Кіровоградської єпархії на дві самостійні.

1. Утворити Олександрійську єпархію, виділивши її зі складу Кіровоградської;

2. У Кіровоградській єпархії залишаються такі райони Кіровоградської області: Вільшанський, Гайворонський, Голованівський, Добровеличківський, Кіровоградський, Маловисківський, Новоархангельський, Новомиргородський, Новоукраїнський, Ульяновський;

3. До Олександрійської єпархії віднести такі райони Кіровоградської області: Бобринецький, Долинський, Знам’янський, Компаніївський, Новгородківський, Олександрівський, Олександрійський, Онуфріївський, Петрівський, Світловодський, Устинівський;

4. Преосвященним Кіровоградської єпархії надалі йменуватись «Кіровоградський і Новоархангельський»;

5. Преосвященним Олександрійської єпархії іменуватись «Олександрійський і Світловодський»;

6. Залишити управління Кіровоградською єпархією за Преосвященним єпископом Пантелеімоном (Романовським);

7. Єпископом Олександрійським і Світловодським призначити Преосвященного Пантелеімона (Бащука), єпископа Сєверодонецького і Старобільського, звільнивши його від управління Сєверодонецькою єпархією;

8. Єпископом Сєверодонецьким і Старобільським бути проректору Київської духовної академії та семінарії архімандриту Іларію (Шишковському).

9. Наречення та хіротонію архімандрита Іларія (Шишковського) в єпископа Сєверодонецького і Старобільського звершити в м. Києві.

Про що надіслати відповідні Укази.

Ж У Р Н А Л № 69

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Ніфонта, митрополита Луцького і Волинського, про звільнення ігумені Серафими (Селеверстової) з посади настоятельки Свято-Стрітенського жіночого монастиря с.Михнівка Камінь-Каширського району Волинської області за станом здоров’я.

УХВАЛИЛИ: звільнити ігуменю Серафиму (Селеверстову) з посади настоятельки Свято-Стрітенського жіночого монастиря с.Михнівка Камінь-Каширського району Волинської області.

Ж У Р Н А Л № 70

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Амвросія, єпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського, про затвердження намісником Спасо-Преображенського чоловічого монастиря м.Новгород-Сіверського Чернігівської області ієромонаха Никодима (Пустовгара) з возведенням його в сан ігумена.

УХВАЛИЛИ: затвердити намісником Спасо-Преображенського чоловічого монастиря м.Новгород-Сіверського Чернігівської області ієромонаха Никодима (Пустовгара) з возведенням його в сан ігумена.

Ж У Р Н А Л № 71

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Амвросія, єпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського, про звільнення ієромонаха Інокентія (Прокурата) з посади намісника Свято-Різдва Пресвятої Богородиці чоловічого монастиря с.Домниця Менського району Чернігівської області та про затвердження намісником монастиря архімандрита Варфоломія (Ромашка).

1. Звільнити ієромонаха Інокентія (Прокурата) з посади намісника Свято-Різдва Пресвятої Богородиці чоловічого монастиря с.Домниця Менського району Чернігівської області;

2. Намісником Свято-Різдва Пресвятої Богородиці чоловічого монастиря с.Домниця Менського району Чернігівської області затвердити архімандрита Варфоломія (Ромашка).

Ж У Р Н А Л № 72

МАЛИ МІРКУВАННЯ про виклик Преосвященних на наступну сесію Священного Синоду.

УХВАЛИЛИ: для участі у наступній сесії Священного Синоду викликати Преосвященних:

1. Преосвященного Антонія, митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського;

2. Преосвященного Питирима, архієпископа Миколаївського і Вознесенського;

3. Преосвященного Митрофана, єпископа Горлівського і Слов’янського.