Засідання 21 грудня 2001 року

ЖУРНАЛ№ 23

МАЛИ СУДЖЕННЯ про Канонічну Синодальну Комісію Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ: у звя’зку з кончиною Преосвященного Феодосія, Митрополита Полтавського і Кременчуцького, котрий очолював цю Комісію, головою Канонічної Синодальної Комісії, призначити постійного члена Священного Синоду Української Православної Церкви, Преосвященного Онуфрія, Митрополита Чернівецького та Буковинського.

МАЛИ СУДЖЕННЯ про заміщення вдовствуючої Полтавської єпархії.

УХВАЛИЛИ: Єпископом Полтавським і Кременчуцьким бути клірику Полтавської єпархії, архімандриту Филипу (Осадченко).

Наречення та хіротонію здійснити в місті Києві. Про що надіслати відповідні Укази.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Агафангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського, про відкриття Свято-Констянтино-Єленинського чоловічого монастиря у м. Ізмаїлі Одеської області та про призначення намісником монастиря архімандрита Вісаріона (Буток).

1. Благословити відкриття Свято-Констянтино-Єленинського чоловічого монастиря у м. Ізмаїлі Одеської області;

2. Намісником Свято-Констянтино-Єленинського чоловічого монастиря у м. Ізмаїлі Одеської області призначити архімандрита Вісаріона (Буток).

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іларіона, Митрополита Донецького та Маріупольського, про відкриття жіночого монастиря на честь Іверської ікони Божої Матері у м. Донецьку.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття жіночого монастиря на честь Іверської ікони Божої Матері у м. Донецьку.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іларіона, Митрополита Донецького та Маріупольського, про відкриття чоловічого монастиря на честь Святого Василія Великого у с. Микільське Волновахського району Донецької області.

УХВАЛИЛИ: Благословити відкриття чоловічого монастиря на честь Святого Василія Великого у с. Микільське Волновахського району Донецької області.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Макарія, Митрополита Вінницького і Могильов-Подільського про відкриття Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря у селі Лемешівка Калинівського району Вінницької області та про призначення настоятелем монастиря архімандрита Феодосія (Шклярука).

1. Благословити відкриття Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря у селі Лемешівка Калинівського району Вінницької області.
  2. Настоятелем Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря у селі Лемешівка Калинівського району Вінницької області призначити архімандрита Феодосія (Шклярука).

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Варфоломія, Архієпископа Рівненського і Острозького про звільнення з посади намісника Свято-Успенського чоловічого монастиря с. Липки Гощанського р-ну Рівненської області архімандрита Єрмогена (Сачука) за станом здоров’я та про призначення намісником Свято-Успенського чоловічого монастиря с. Липки Гощанського р-ну Рівненської області ігумена Савватія (Хомазюка) з возведенням його в сан архімандрита.

1. Звільнити з посади намісника Свято-Успенського чоловічого монастиря с. Липки Гощанського р-ну Рівненської області архімандрита Срмогена (Сачука) за станом здоров’я;

Намісником Свято-Успенського чоловічого монастиря с. Липки Гощанського р-ну Рівненської області призначити ігумена Савватія (Хомазюка) з возведенням його в сан архімандрита.

В засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під голосування Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України —

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іоанна, Єпископа Хустського і Виноградівського, про затвердження намісником Свято-Стефанівського чоловічого монастиря с. Крайніково Тячівського р-ну Закарпатської області ігумена Сергія (Галас).

УХВАЛИЛИ: затвердити намісником Свято-Стефанівського чоловічого монастиря с. Крайніково Тячівського р-ну Закарпатської області ігумена Сергія (Галас).

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іоанна, єпископа Хустського і Виноградівського, про затвердження намісником Спасо-Преображенського чоловічого монастиря с. Теребля Тячівського р-ну Закарпатської області ієромонаха Єфрема (Ярінко) з возведенням його в сан ігумена.

УХВАЛИЛИ: затвердити намісником Спасо-Преображенського чоловічого монастиря с. Теребля Тячівського р-ну Закарпатської області ієромонаха Єфрема (Ярінко) з возведенням його в сан ігумена.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іоанна, Єпископа Хустського і Виноградівського, про встановлення крім дня пам’яті блаженної кончини преподобного Алексія Карпаторуського, сповідника (19 листопада/2 грудня) ще й святкування дня прославлення преподобного – 8/21 жовтня.

УХВАЛИЛИ: встановити крім дня пам’яті блаженної кончини преподобного Алексія Карпаторуського, сповідника (19 листопада/2 грудня) ще й святкування дня прославлення преподобного – 8/21 жовтня.

МАЛИ СУДЖЕННЯ про виклик Преосвященних для участі у Священному Синоді на осінньо-зимовій сесіях 2002 р.

УХВАЛИЛИ: для участі в осінньо-зимовій сесіях Священного Синоду 2002 р. викликати наступних Преосвященних:

1. Преосвященного Августина, архієпископа Львівського і Галицького;
  2. Преосвященного                   Пантелеімона,                    єпископа Кіровоградського і Олександрійського;
  3. Преосвященного Інокентія, єпископа Конотопського і Глухівського.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Василія, Архієпископа Запорізького і Мелітопольського, щодо внесення змін в адресу Святого Савви Освященного чоловічого монастиря Запорізької єпархії. Нова адреса: 72319, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Воровського, 45.

УХВАЛИЛИ: Благословити внесення змін в адресу Святого Савви Освященного чоловічого монастиря Запорізької єпархії.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Василія, архієпископа Запорізького і Мелітопольського, щодо внесення змін в адресу Свято-Єлизаветинського жіночого монастиря Запорізької єпархії. Нова адреса: 70530, Запорізька область, Оріхівський район, смт. Комишуваха, вул. Гагаріна, 1.

УХВАЛИЛИ: Благословити внесення змін в адресу Свято-Єлизаветинського жіночого монастиря Запорізької єпархії.

† Володимир, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України

† Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський