Засідання 27 грудня 1994 року

МАЛИ СУДЖЕННЯ про ставшу традиційною річну Всеукраїнську Конференцію єпископату, духовенства, чернецтва та мирян Української Православної Церкви.

ПОСТАНОВИЛИ: скликати Всеукраїнську Конференцію єпископату, духовенства, чернецтва та мирян 14 січня 1995 року, в Києво-Печерскій Лаврі.

СЛУХАЛИ: про створення Синодальної Комісії по канонізації святих та про обрання Голови цієї Комісії.

1. Створити Синодальну Комісію по канонізації святих.
  2. Головою Синодальної Комісії по канонізації святих призначити Преосвященнішого Никодима, Митрополита Харківського і Богодухівського і доручити йому подати на Священний Синод склад комісії.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Іонафана, Архієпископа Глухівського і Конотопського про відкриття Глинського Різдва Пресвятої Богородиці монастиря (пустині).

1. Благословити відкриття прославленого Глинського Різдва Пресвятої Богородиці монастиря (пустині) Глухівської єпархії Української Православної Церкви.
  2. Затвердити намісником Глинської Різдва Пресвятої Богородиці пустині клірика Глухівської єпархії архімандрита Геронтія (Хованського).

СЛУХАЛИ:  рапорт Преосвященного Онуфрія, Архієпископа Чернівецького і Буковинського про відкриття Свято-Введенського жіночого монастиря в м. Чернівці.

1. Благословити відкриття Свято-Введенського жіночого монастиря м. Чернівці.
  2. Затвердити настоятельницею Свято-Введенського жіночого монастиря в м. Чернівці монахиню Мелитину (Слижук Наталію Марківну), з возложенням на неї наперсного хреста.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Василія, Архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського про зміни титулу Правлячих архієреїв Кіровоградської єпархії.

УХВАЛИЛИ: надалі Правлячим архієреям Кіровоградської єпархії іменуватися «Кіровоградський і Олександрійський».

МАЛИ СУДЖЕННЯ: про Київські духовні школи Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ: виконуючого обов’язки Ректора Київських духовних шкіл протоієрея Миколая Забугу затвердити Ректором Київських духовних Академії та Семінарії.

СЛУХАЛИ:  рапорт Преосвященного Аліпія, Єпископа Горлівського і Слав’янського  про затвердження намісника Свято-Успенського Святогорського монастиря.

УХВАЛИЛИ: затвердити намісником Свято-Успенського Святогорського монастиря ієромонаха Арсенія (Яковенко), клірика Горлівської єпархії, з возведенням його в сан ігумена.

СЛУХАЛИ:  рапорт Преосвященного Василія, Єпископа Запорізького і Мелітопольского про відкриття Терпенського чоловічого монастиря Святого Савви Освященного Запорізької єпархії та про затвердження намісника цього монастиря.

1. Благословити відкриття Терпінського чоловічого монастиря Святого Сави Освященного  Мелітопольского району Запорізької єпархії.
  2. Затвердити намісником Терпінського чоловічого монастиря Святого Сави Освященного ієромонаха Тихона (Масленнікова).

СЛУХАЛИ:  рапорт Преосвященного Лазаря, Архієпископа Сімферопольского і Кримського про відкриття чоловічого монастиря Святого великомученика Георгія Побідоносця (мис Фіолент, Севастополь) і про завтвердження намісника цієї обителі.

1. Благословити відкриття  чоловічого монастиря Святого великомученика Георгія Побідоносця.
  2. Призначити намісником чоловічого монастиря Святого Великомученика Георгія Побідоносця ієромонаха Августина (Половецького), з возведенням його в сан ігумена.

СЛУХАЛИ:  пропозицію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ВОЛОДИМИРА, про створення при Священному Синоді Української Православної Церкви Комітету по благодійності.

1. Створити Комітет по благодійності при Священному Синоді Української Православної Церкви.
  2. Головою Комітету по благодійності призначити Преосвященного Серафима, Єпископа Білоцерківського і Богуславського.
  3. Голові Комітету доручити створити склад Комісії по благодійності та подати його на затвердження Священного Синоду Української Православної Церкви.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Антонія, Митрополита Чернігівського і Ніжинського про відкриття Густинь Свято-Троїцького жіночого монастиря в с. Густинь Прилукського району Чернігівської області.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття Густинського Свято-Троїцького жіночого монастиря в с. Густинь Прилукського району Чернігівської області.

СЛУХАЛИ: рапорт Преосвященного Онуфрія, Архієпископа Чернівецького і Буковинського про відкриття Свято-Вознесеньского чоловічого монастиря с. Бачени, урочище «Стежар» Герцаівського району Чернівецької єпархії.

† Володимир, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України

Члени Священного Синоду УПЦ:

† Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський
† Онуфрій, архієпископ Чернівецький і Буковинський